Prosinec 2011

Čínská lochnesska

29. prosince 2011 v 21:16 | Anna |  Kryptozoologie

Thien-čch

Vulkanické jezero Thien-čch, jež se nachazí v čínské provincii Ťi-lin, je podle starých legend obydleno děsivou obludou. K jejímu nejvýznamnějšímu pozorování došlo v červenci roku 2003, kdy několik svědků zahlédlo přibližně dvacetičlennou skupinu tvorů připomínajících kytovce. Jejich trup dlouhý okolo dvou metrů byl zbarven černě, dalo se na něm však rozpoznat kresbu v podobě bílých kruhů. Délka ploutví dvakrát převyšovala délku těla a tvor měl údajně velmi výrazné oči, posazené na koňské hlavě.

Fantom z Burundi

19. prosince 2011 v 14:47 | Anna |  Kryptozoologie
Na délku měří šest metrů, váha přesahuje jednu tunu a za šedesát let si připsal na konto svého krvavého řádění přes 300 lidských obětí.
Pravděpodobně největšímu exempláři krokodýla nilského (Crocodylus niloticus), jehož kdy lidské oko spatřilo, říkají místní lidé domáckou přezdívkou "Gustav".
Údajnou lokalitou jeho výskytu je řeka Ruzzini a jezero Tanganika na území afrického státu Burundi. Nad existencí tohoto tvora se však se vznáší velký otazník...

Neznámý živočich v řece Ploučnici - čtenářský dotaz

3. prosince 2011 v 15:37 | Anna
Před nějakou dobou mi e-mailovou poštou dorazil jeden ze čtenářských dotazů. Obsahuje zprávu o pozorování záhadného živočicha v české řece Ploučnici.
Vedle vl. textu jednoho z našich čtenářů naleznete v článku i pokus o vysvětlení kryptozoologického jevu.