Žralok velkoústý

9. listopadu 2011 v 16:45 | Anna |  Živoucí fosílie
Žralok velkoústý čili havajský (Megachasma pelagios) je příslušníkem čeledi velkotlamovitých.
Jedná se o jedno z nejpozději obejvených zvířat na Zemi. K nálezui prvního exempláře došlo až roku 1976 - do té doby byla jeho existence pouze předmětem kryptozoologického bádání.

Objev žraloka velkoústého má z hlediska kryptozoologie zásadní význam. Vyvrátil totiž rozšířenou myšlenku, že hloubky světových oceánů jsou dopodrobna prozkoumány a moderní technologie vylučují přítomnost velkých druhů savců a ryb.

Žralok velkoústý
Foto: zdroj
Magachasma pelagios, jak již binomický název vypovídá, je zajímavý především svou atypickou hlavou. Tlama této paryby dosahuje až metrové šířky. Na pyscích má fosforeskující orgány a dásně jsou osázeny řadami drobných zoubků. Těchto řad je celkem na padesát, jen tři z nich jsou však funkční. Samice zřejmě oproti samcům mají čelisti o něco chudší, vyrůstá z nich menší počet zubů.

Navzdory děsivému vzezření je ovšem zvíře člověku neškodné. Živí se převážně krilem (drobnými korýši, kteří se ve velkých společenstvech vyskytují ve vodách některých oceánů - pozn.), medúzami a malými rybami. Kořist loví tak, že během proplouvání hejny planktonu jej do otevřené tlamy nasávají a mořskou vodu následně přefiltrují a vypustí.
Tělo je měkké, neforemné, trup robustní. Od hlavy po asymetrickou ocasní ploutev se tělo zužuje.
Za očima se nachází malý lebeční otvor, který napomáhá dýchání - tzv. spiralkula. Jazyk má červeno-hnědou barvu, po stranách se stříbřitým nádechem. Horní ret světlý.

Zbarvení se na hřbetě pohybuje v tónech hnědé až černé, která postupně přechází do bílé barvy na břiše. Jedná se o mimikry, díky kterým splývá s pozadím kamených útvarů.
Největší exempláře dosahují velikosti až 5,5 či 7,9 metrů.

ETOMOLOGIE:

Od těchto vlastností se odvíjí také způsob života*. Žraloci velkústí žijí více pasivně než jiné druhy žraloků, kupříkladu žralok bílý (Charcharidon charcharias). Zdržují se v hloubkovém rozmezí 5 - 1 100 metrů.
(*Vzhledem k tomu, že se jedná o málo známý druh, jsou obecné standardy vytyčeny na základě chování několika známých jedinců, v tomto případě konkrétního havajského exempláře.)
Předpokládá se, že během večera zůstávají žraloci velkoústí v hloubce cca patnácti metrů, během svítání pak klesají hlouběji (150 metrů) a za setmění se obracejí nazpět k hladině.

Soubor:Megamouth shark japan.jpg
Foto: zdroj

LOKACE:

S největší pravděpodobností se tento druh vyskytuje ve všech světových oceánech, ačkoliv v počtu pouze několika málo kusů. Daří se mu v tropických vodách (Atlantický, Tichý, Indický oceán). Zdržuje se na otevřeném moři.
Na celém světě zatím bylo evidováno celkem 41 kusů v následujících oblastech (zdroj údajů):

Austrálie - 1 kus
Japonsko - 1 kus
Indonésie - 2 kusy
Taiwan - 6 kusů
Filipíny - 6 kusů
Havaj - 1 kus
Kalifornie - 4 kusy
Mexiko - 1 kus
Ekvádor - 1 kus
Brazíliie - 1 kus
Senegal - 1 kus
JAR - 1 kus

Žralok velkoústý
Foto: Profimediacz

VE VZTAHU K JINÝM ŽIVOČICHŮM:

Většina evidovaných exemplářů měla na těle jizvy po napadení žraločka brazilského. Soudí se, že se žraloky velkoústými se mohou pustit do křížku také vorvani.
S výjimkou chrupu vykazuje shodné zanky s těmito druhy: žralok velký bílý (Charcharidon charcharias) a žralok mako (Isurus oxyrinchus).
Odlišnost je ovšem značná. Pro žraloky velkoústé tak byla zřízena zcela nová čeleď (Mechachasmidae) a v jejím rámci pak takové samostatný druh a rod.

OBJEV:

Druhý český název tohoto žraloka, a sice havajský, je odvozen od místa, kde byl druh obejeven.
Stalo se tomu tak 15. listopadu roku 1976. Odhalení nového druhu bylo dílem náhody, neboť se jeden z nešťastných exemplářů zapletl do vlečných sítí rozených v hloubce. Sítě patřící americkému námořnictvu se nacházely asi 25 mil od pobřeží Kaneoche a na zákoladě odebraných vzorků bylo zjištěno, že se jedná o jedinečný a dosud neobjevený druh.
Žralok velkoústý se společně s latimérií podivnou (Latimeria cholumnidae) řadí mezi nejvýznamnější objevy v říši ryb, které byly učiněny v průběhu dvacátého století. Do dějin kryptozoologie se zapsal nesmazatelným písmem.
Dle oficiálních zdrojů existuje v dešní době na 455 známých druhů žraloků.

41. ŽRALOK JAKO SYMBOL BOJE ZA OCHRANU OHROŽENÝCH ŽIVOČICHŮ V TERÉNU

Koncem března roku 2009 došlo k objevu jednačtyřicátého žáctupce tohoto druhu, který je pokládán za nejvzácnější druh paryb vůbec. Domorodí rybáři jej ulovili do sítí poblíž ostrova Burias ve filipínské provincii Sorsong.

Údajně jej zahlédli náhodou, když se vydali na lov makrel do oblasti zvané Donsol. Když se jim podařilo žraloka polapit, vyfotografovali jej a změřili (délka téměř 5 metrů, váha přes půl tuny). Toto počínání svědčí o faktu, že si byli vědomi, o jak raritní úlovek se jedná, s největší praděpodobností jim bylo známo i to, že se na něj vztahuje přísná ochrana. To jim ovšem nezabránilo, aby zvíře zabili a po náležité kulinářské přípravě také snědli. Dle zástupce ochránců přírody bylo maso uvařeno s kokosovým mlékem; jedná se o typický místní způsob přípravy.
Donsol přitom docílil světové proslulosti díky výtečné ochraně podmořského života. Dopad této smutné události tak ještě umocňuje fakt, že že tomu není nijak dávno, co se místní obyvatele podařilo odradit od lovu vzácného žraloka obrovského (Rhinocodon typus).
Ichtyologům nyní nezbývá než doufat, že jako výzkumný materiál získají alespoň pozůstatky žraloka, které jsou nejedlé. I ty mají pro poznání unikátního druhu velký význam. Vědcům jsou totiž zatím k disposici pouze čtyři sestavené kostry.

Shrnutí:

Žralok velkoústý se může pochlubit moha nej-. Jedná se o evolučně nejstarší druh žraloka, zřejmě nejvzácnější druh paryby vůbec a navíc se řadí mezi největší žraloky světa.
Jeho zachování pro příští generace bude zřejmě záležet na efektivnosti poskytnuté ochrany.

Žralok velkoústý

EXTERNÍ ODKAZY:
- ŽiváZemě.cz - žralok velkoústý
- Akvapiedie.cz - žralok velkoústý
- Anglická Wikipedia - žralok velkoústý
- Novinky.cz - filipínský exemplář
- Tn. cz - filipínský exemlpář
 


Komentáře

1 Skříteček2 | Web | 9. listopadu 2011 v 17:00 | Reagovat

Páni, to je úplná senzace. Abych pravdu řekla, nikdy jsem o tomhle tvorečkovi neslyšela, tak jsem si ráda přečetla tvůj článek. Mimochodem, poslední odstavec máš nějaký posunutý, takže nejde přečíst. A když už jsme u těch žraloků, co si myslíš o tomhle videu? http://www.youtube.com/watch?v=AAEuOnWnXVI

2 HAAS | Web | 9. listopadu 2011 v 17:40 | Reagovat

Opravdu zajímavé!

3 Skříteček2 | Web | 9. listopadu 2011 v 18:04 | Reagovat

Pořád to mám posunuté a v Internetu Exploreru dokonce jiným písmem. :D Já osobně jsem k tomu videu celkem skeptická, tak mne překvapilo, že tě ani nenapadlo, že to mohl být podvrh. Mimochodem, všimla jsi si, že na K.A. je už nějakou dobu nový článek?

4 Skříteček2 | Web | 9. listopadu 2011 v 18:39 | Reagovat

41. ŽRALOK JAMO SYMBOL BOJE ZA OCHRANU OHROŽENÝCH ŽIVOČICHŮ V TERÉNU se mi ale také nezobrazuje. :D Ještě mi přetlumoč ten a budu spokojená. :-)

5 Keta | Web | 10. listopadu 2011 v 20:06 | Reagovat

Cítím se hrozně, nejsem přehnaně kritická? :D

My country, the Czech Republic, had very interesting History. - To "had" mi nezní správně xD Spíš bych dala "has got"

Thereafter Slavs to settled here. - Proč jsi tam dala "to"? xD

The most important dynasty is Habsurg, therefore is territory (in future call the Czech Republic) has been a part of Austria-Hungary. - Když mluvíš o historii, můžeš jen stěží použít "is Habsurg" xD
- "therefore is territory" mi nedává smysl xD Myslíš "its territory" nebo "this territory"? :D
- "in future called"

After World War I. the Czech Republic severed of the Autria-Hungary and with Slovakia built the interpredent state – Czechoslovakia." - Tady má být "build"

6 Keta | Web | 10. listopadu 2011 v 20:26 | Reagovat

Jen ještě dva malé překlepy xD
"settled her" - chybí ti tam "herE" xD
"This territory been" - This territory has been (Pravděpodobně jsem to zapomněla v minulém komentáři zmínit :D)

Kromě toho to je v pořádku ^^

7 Sinai | Web | 10. listopadu 2011 v 22:16 | Reagovat

Ja viem, ak na mňa ale neúprosne tlačí čas, tak nieje šanca na kvalitu hodnej výstavy...sama by som asi len jednu z tých fotiek zaradila medzi poloumelecké ale inak asi nič...

Zvláštne, ako na teba zväčša tie vonkajšie fotky pôsobia. Viem, tie fotky môžu pôsobiť mätúco, na jednej strane pekná príroda, na druhej miesto smrti, je to naozaj čudesné. Lenže ja sa vždy pokúšam odftiť realitu takým uhlom, aby to donútilo človeka zamyslieť sa. Niekedy sa mi nedarí spostredokovať zrovna najkrajší zážitok, no chcem čitateľov donútiť aspoň trochu zapojis
ť mozog, nech len nevýpušťajú prázdne slová do vzduchu.

Tebe sa najskôr darí sa slušne vyjadrovať, zatiaľ čo ja mám s tým mierne problémy. Niekedy rozmýšľam čo len napísať, aby bolo z toho cítiť nejaké tie city a zároveň aby sa tomu citu človek nepoddal. Znie to divne, ale tak nejak to je. Na jednej strane niečo viac-menej umelecké a na druhej tá bolesť pri spomienkach a tak...

8 Katashi | Web | 11. listopadu 2011 v 11:05 | Reagovat

nechápu sice adresu zdroje zažíváme.cz (je to žívázemě.cz :D - Beru to jako vtip :D)
Žralok vypadá zajímavě. Holčička na první fotce, kdyby se něco stalo, tak ji to ukousne hlavu :) (Musím si trochu zavtipkovat) Článek je doopravdy kvalitně zpracovaný. Je fascinující kolik je tvorů na Zemi a my o nich zjišťujeme až tak pozdě. Stále je co objevovat. Kdo říká, že všechny druhy zvířat jsou již dávno objeveny, je naivka. Svět je tajuplný a neutuchající stroj na život.

9 Keta | Web | 12. listopadu 2011 v 13:54 | Reagovat

"Žralok velkoústý je příslušníkem čeledi velkotlamovitých." - To mě rozesmálo xDD Jsi si jistá, že si z nás neděláš legraci? xD Kdo by byl tak inteligentní, aby vymyslel takhle praktické názvy? :D

Domorodí rybáři měli dostatečné prostředky na ulovení a následné - fuj - zpracování obřího žraloka? Žiju v hodně daleké minulosti, když si pod pojmem "domorodí rybáři" představím malý dřevěný člun a dva chlapíky s rybářskými pruty? :D

10 Nala | 12. listopadu 2011 v 19:41 | Reagovat

Tak toho jsem se opravdu lekla! :D

11 Sinai | Web | 15. listopadu 2011 v 17:33 | Reagovat

K minlému článku: Nie, ty toho spolužiaka nepoznáš, Ja presne viem, ako to myslel. A ver mi, nebolo to nič pekné. Ale už sa zrejme zamyslel...

Hirlera v ničom neobdivujem. Možno akurát v tej odvahe a pocitu, že bude vládnuť svetu. Ale teraz neviem či oslobil Slovensko alebo ho jednoducho odtrhol od Česka. Ťažko povedať, čo tým chcel vtedy dosiahnuť. Hitler bol vrah a ním aj ostane. Nech sa vyskytnú hocijaké názory, ja svoj postoj nezmením. Sám predsa zavraždil vyše 70 miliónov ľudí.

A k aktálnemu článku: Som rada, že sa tak často vyjadruješ, aj keď ťa nie vždy viem pochopiť.
Viem, že teraz tie fotky už nebudú to čo predtým. Už je to vlastne po druhé, takže sa ani nečudujem. Lenže pre mňa majú rovnaký význam oba články...či skôr dojmy.

12 Sinai | Web | 16. listopadu 2011 v 17:30 | Reagovat

Mne to veľmi neprekáža, ale nemám informácie, že sme o to vyslovene žiadali (:

Ja nemám problém s odbornými pojmami, väčšinu poznám, ale ide o jazyk. Nie každému českému slovu celkom rozumiem...taktiež ako vy zrejme neviete všetky slovenské slová (:

13 Lara | 16. listopadu 2011 v 18:51 | Reagovat

Lai , nechtěla bys někdy něco nakreslit ? Od všech svých blogových kamarádů už jsem viděla obrázky , jen od tebe ne xD

14 Monča | Web | 16. listopadu 2011 v 21:02 | Reagovat

Pěkně vypracovaný článek. Žraloci mě moc nezajímají, ale je mi líto že většina lidí si jej představí jako krvelačnou nestvůru. je to zvíře jako každé jiné..

15 Sinai | Web | 17. listopadu 2011 v 13:01 | Reagovat

Ale prosím ťa, to zas nie :D J´Vieš, my máme na chate susedov z Česka, čítala som vyše 300 stranovú českú knihu, počujem na ulici Čechov...a tak no. Niežeby som sa to šprtala, jednoducho je to vo mne. Ale musím uznať, že čeština je minimálne písaná krajšia...ale aj hovorovo :D

16 Sinai | Web | 17. listopadu 2011 v 13:02 | Reagovat

Ale keď sa niekedy pokúšam písať, občas mi robí problém to vaše zákerné ř, ě, ů :D

17 Keta | Web | 17. listopadu 2011 v 14:18 | Reagovat

- Kdyby tělo nestárlo časem ale opotřebováním, znamená to, že kdybych celý život strávila bez pohybu v nějakém vakuu, tak ani po sto letech nezestárnu? :D
- Ano, je správné, aby démoni byli zlí. Démoni mají být zlí a nebylo by správné, kdyby nebyli. Ale z bytostí tohoto světa není pro žádnou přirozené páchat zlo. Veškeré bytosti tohoto světa by přirozeně měly činit dobro. Proto je špatné, když dělají zlo. Protože to pro ně není přirozené.
- Hahá! Mám pravdu! Přiznala jsi to! *jde slavit* Vyhrála jsem xP
-
a) Kdyby jim velel instinkt, rozhodně by před reakcí neměli čas poznávat zvyky a uvažování toho druhého.
b) Není extrémní, je zcela přirozené a připadá ti zvláštní, protože jsi zvyklá na naučené chování, které by je právě instinkt donutil zahodit.
Říkám ne, nezachovali by se tak, jak jsem vylíčila, protože jim nevelí instinkt.

- Ale samozřejmě :D Před tím jsem o tobě měla svou klasickou naivní představu: tělo, ve kterém je duše, která se umí ozvat a jistý smysl pro rozpoznání dobra od zla.
Nyní toho o tobě již vím mnohem víc a má představa se změnila na: tělo, ve kterém je duše, která se neumí ozvat a zcela zvrácený smysl na rozpoznání dobra do zla.
Ještě pořád se ptáš, proč nazývám vědění temnotou? Čím víc má člověk informací, tím větší temnota se kolem něj stahuje... Není to snad děsivé, když mé oči nevinnosti naplnily slzy poznání?

18 Dendomačiatko | Web | 17. listopadu 2011 v 14:54 | Reagovat

Žraloky sú pre mňa samostatnou kategóriou, sú úžasné. O tomto som nikdy nepočula a preto som rada, že si ho predstavila. Avšak počet jedincov je vskutku smutný...

19 Lara | 17. listopadu 2011 v 15:48 | Reagovat

Ale notak , jen jeden hloupý obrázek ! :D Hrozně bych chtěla vidět , jak kreslíš xD

20 Lara | 17. listopadu 2011 v 16:19 | Reagovat

Skvělé ! A jsem si jistá , že se neztrapníš :3

21 Sinai | Web | 18. listopadu 2011 v 19:16 | Reagovat

Ďakujem (:

22 Keta | Web | 18. listopadu 2011 v 19:47 | Reagovat

- Wow, ttj. xD
- Úch, dost pochybuju, že záleží na tom, jestli se podle tebe ta moc zachovala spravedlivě :D Již jsem ti vysvětlila, jak se pozná dobro od zla, proč by neměly žádné bytosti činit zlo a co myslím tím, že "vše, co je přirozené, je správné". Předpokládám tedy, že to znamená, že mám pravdu i v tomto bodě? ^^

a) Kdyby poznal, nepřipadalo by ti mé vysvětlení extrémní -_- Jednoduše jsi nucená přiznat, že jim nevelí instinkt a že tedy dělají něco nesprávného. ^^
- ...zeptala se Lai, a dala tím zcela jasně najevo, že vůbec nechápe mou teorii všeobjímající lásky. ^^
Čím víc jsem tě poznala, tím horší byl obraz, který jsem o tobě měla - změnil se zkrátka z člověka na ďábla (pokud ještě existuje mezi těmito dvěma rozdíl, ale předpokládejme, že ano ^^), to ale neznamená, že bych tě milovala méně. :-D

23 Sinai | Web | 18. listopadu 2011 v 19:54 | Reagovat

Ďakujem, inak viem, že sa osobnosť súdi podľa toho...len nechápem tú spojitosť. Ale našťastie tie testy sú už za nami, výsledky sú známe, tak to už neriešim :D

24 Sinai | Web | 19. listopadu 2011 v 11:41 | Reagovat

Zvláštne, ako dokážeš niečo opísať tak, aby ti človek jednoducho nemohol neodpísať :D Ja som len rada, keď sa ti niečo z článkov, či už písaných alebo viacmenej fotených niečo páči (: A keďže máš ako si písala, posladnutosť zoológiou, tak ti rada vyhoviem. Aj keď nemám možnosť tie zvieratá presnejšie skúmať, tak aspoň nejaké fotky tých tvorov zo zoo na blog dám (:

25 Jezzy | Web | 19. listopadu 2011 v 14:20 | Reagovat

Děkuju Lai za Tvůj komentář, hodně mě potěšil! :) S tou mojí povahou jsi se celkem trefila. :D

26 Keta | Web | 19. listopadu 2011 v 15:19 | Reagovat

- JAK by jim mohl velet instinkt, když jediná situace, která by v tom případě následovala, by byla taková, jakou jsem popsala a ta ti připadá extrémní?
- Nemůžeš být "bezcennější", protože jak už jsem ti jednou vysvětlovala - v lásce mají všichni stejnou cenu! :D
Jen je pro mě těžší tě milovat - ale já svůj život beru zodpovědně a neutíkám před tím, co je těžké, takže tě miluji i dál (a pořád stejnou měrou) :-D

27 Sinai | Web | 19. listopadu 2011 v 22:49 | Reagovat

Ak to porovnám s tebou, tak ty si na tom s kladným (zväčša) prístupom k istým veciam lepšie (: Vieš niekedy niečo obyčajné povedať omnoho krajšie. Ale aj naopak - dokážeš z niečoho obyčajného urobiť niečo, čomu nie vždy rozumiem :D Samozrejme, nemyslím to v zlom.

28 Keta | Web | 20. listopadu 2011 v 12:12 | Reagovat

- Úúúch, proboha! Co na světě můžeš proboha myslet tím "jako lidé"?! Oo Podívej, pokusím se ti to potisící vysvětlit: v dnešní době už nenarazíš na člověka, kterému by velel instinkt. Takové lidi pravděpodobně v dnešní době zavíráme do blázince... -_-
Když chceš najít někoho, kdo jedná dle svých instinktů, nebývá ti nic jiného, než vzít jako příklad ZVĚŘ. Opravdu jsem si myslela, že tohle ti už došlo - že pouze zvěř se v dnešní době chová tak, jak má.
Takže kdyby jim velel instinkt, CHOVALI BY SE JAKO ZVĚŘ! (sry za caps, ale začínám se strachovat, jestli nemluvím s mentálně postiženým člověkem :D)
- Hah a já se tě snažila uklidnit, že tě pořád miluji... :D Budu upřímná: kdybych nebyla zodpovědná, tak tě už dávno nenávidím. Samozřejmě, že jsi v mých očích horší, to jsem ti už řekla jasně, ne? :D
Omlouvám se, pokud jsem tě právě nějak ranila... Ale vážně myslím, že bys spíš měla být ráda, že tě i dál miluji ^^ Taky bych tě totiž mohla rovnou otevřeně nazvat démonem a začít tě nenávidět (protože démoni jsou snad jediné bytosti, které znám a nemiluji xD)

29 Sinai | Web | 20. listopadu 2011 v 20:40 | Reagovat

Ja a reklamné slogany? Blázniš, to bolo len chvíľkové zatmenie mozgu :D Ale aj tak ďakujem za tvoju podporu (:

30 Keta | Web | 21. listopadu 2011 v 20:57 | Reagovat

- Ale... ale... *rozbrečela se* Ty - uh - nechápeš, co znamená pravý instinkt, když si myslíš, že se jím lidé řídí D: Nedokážu to jinak vyjádřit xD

- To zní dost uraženě :D
Chtěla jsi slyšet pravdu, tak tady ji máš ^^

31 Ebolin | Web | 22. listopadu 2011 v 14:03 | Reagovat

Fujky :-)
Nesnáším veliký zuby ...Proto když jsem na jednom blogu našla zprávu "dneska ti dá pusu žralok velkoústý" málem jsem se zbláznila. Ještě že ty o něm tak hezky píšeš. Člověk by si myslel, že je to neškodná domácí rybička do akvárka :D

32 Lara | 23. listopadu 2011 v 14:37 | Reagovat

Né neboj ,tak moc vás těmi poníky týrat nebudu xD A to je vskutku jedno - hlavně že uvidím obrázek od tebe :) Nakresli to tak , jak ti to půjde.

33 Jezzy | Web | 25. listopadu 2011 v 20:50 | Reagovat

Ahoj Lai! Mám na Tebe prosbičku.. Jelikož vím, jak se vyznáš, chtěla bych se Tě na něco zeptat. Vysvětlila bys mi, prosím, slovo "esence" ? Nějak to nemůžu pochopit.. Třeba na wikipediích o tom píšou, ale já to pořád nechápu! :D Vysvětlila bys mi to prosím tak, abych to pochopila i já? xD Dík předem! :D

34 Jezzy | Web | 26. listopadu 2011 v 13:52 | Reagovat

Oh, děkuju Lai! :D Myslim, že teď už asi budu schopná to pochopit, když to někde uvidim. Ještě jednou ti moc děkuju! :-)

35 Skříteček2 | Web | 26. listopadu 2011 v 18:48 | Reagovat

Jasně že mám, máš to v menu! :-D

36 Skříteček2 | Web | 26. listopadu 2011 v 18:48 | Reagovat

[35]: * znám

37 Skříteček2 | Web | 26. listopadu 2011 v 20:00 | Reagovat

Lai, ty máš snad sloní paměť, neboť já si nic takového nepamatuji a je mi skoro do breku! :-( Další možnost je, že já mám nemoc s tím německým jménem ve velmi pokročilé fázi...

38 Skříteček2 | Web | 27. listopadu 2011 v 18:01 | Reagovat

Já spoléhám na svou paměť až moc; dokonce nemám ani úkolníček! Pamatuji si věci praktické, ale většinu věcí, co mi kdo kdy napsal, zvlášť, když jsem se nesoustředila, prostě vypustím z hlavy. :D

39 Sinai | Web | 27. listopadu 2011 v 20:40 | Reagovat

Mne sa to celkom páči, je lepšie vedieť, že sa niekto snaží v mojej fotke vidieť niečo viac ako len trávu. Som rada, že máš vždy pekné vyjadrenie (:

40 Keta | Web | 27. listopadu 2011 v 21:27 | Reagovat

- V tom případě bys měla i chápat, že součatní lidé neumí přestat uvažovat a řídit se instinktem.
- Samozřejmě, že bych ti to neřekla... Jen bych ti to dávala najevo svým jednáním xDD

41 Skříteček2 | Web | 28. listopadu 2011 v 21:16 | Reagovat

Nad Honkongem jsem se pozastavila, nejdříve jsem to měla správně a potom jsem si to opravila na špatně... "Svého" opraveno a na nadpis se vykašlu. :-D

K tomu dráždivému faktu - také mne to nesmírně rozčiluje, často se nad tím vztekám, ale raději přestanu, přijde mi to totiž nefér vůči tomu zvířeti. Ono si přece nevybralo, že bude slavné a média po něm budou šílet. A přiznejme si - kde jinde jsi viděla tento případ s akutní rupturou na tak kvalitních záběrech?

42 Sinai | Web | 29. listopadu 2011 v 21:14 | Reagovat

Úplne s tebou súhlasím, na tých plážach je to fakt otrasné. Preto je lepšie si nájsť nejaký pokojný záliv, kde by bolo minimum ľudí (v Tunisku nič také nenájdeš :D) Raz sme si také miestečko našli v Chorvátsku, nebola tam taká masa ľudí (: A opäť som rada, že sa ti tie fotky tak pozdávajú. Je príjemné vidieť, že tie fotky znamenajú pre niekoho viac ako len obyčajný amatérsky obrázok...

43 Keta | Web | 1. prosince 2011 v 21:40 | Reagovat

- Aha, tady je ten kámen úrazu. :D Ne, já nejednám dle instinktů. Ano, dělám kvůli tomu chyby. Ale jen proto, že musím. Kdybych nedělala chyby a jednala dle instinktů, tak mě společnost zavrhne a - jak už jsem zmínila - nejspíš zavře do blázince.
V dnešní době zkrátka není člověk, který by jednal podle instinktů, protože by o něm lidé řekli, že se nechová jako člověk.
- Zajímavé, myslela jsem, že jsem dost upřímná ^^ Taky mám ráda upřímnost :D
Pokud si myslíš, že jsem před tebou snad skrývala svůj pravý názor na tebe, já si myslím, že ne. xD Jsem totiž naivně přesvědčená, že musíš chápat, na straně jakého zla to stojíš a jak na tebe tedy musí pohlížet veškeré tvé okolí. Já upřímně nechápu, jak můžeš žít sama se sebou ^^ (Není nad upřímnost, nemám pravdu? :D)

- Špatně jsi mě pochopila. Neudivuje mě, že se "náhodou" vyjadřujete do komentářů ke komixu na blogu, kde ten komix je :D Udivuje mě podstata toho, že mám na svém blogu komix, který v lidech vyvolává nenávist. Čekala bych, že na svém blogu budu mít vše ve stylu dobra.
- Jak můžeš žít s tím, že jsi zlá? Nepřipadáš si... špatná? :D

44 Skříteček2 | Web | 2. prosince 2011 v 22:32 | Reagovat

Ty ses mi ale rozepsala! :D Stmívání také moc nemusím, ale ta knížka se mi líbí, i když je to předem jasné a vadí mi, že Bella nemá z Edíska strach a nemá naprosto žádný pud sebezáchovy. Ale já to prostě musím vidět.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama