Long Beach-ské monstrum

5. září 2011 v 14:56 | Anna |  Kryptozoologie
Bouře Irene, která se prohnala americkými státy New York a Severní Karolína (SSA), vyplavila na pláž Long Beach v New Yorku mršinu záhadného tvora.

Video

Tělo je nafouknuté, mrtvá tkáň se rozpadá. Velikostí se zvíře blíží praseti (Sus spencus), trup je nesmírně zavalitý a mohutný, dlouhý. Tato tělesná konstituce by poukazovala spíše k býložravci či všežravci; k závěru, že jde o šelmu, nás však navádějí vedlejší vodítka: silný bičovitý ocas, stavba chrupu. Nesmíme pominout ani fakt, že tlapy jsou vespodku vystlané polštářky, jako tomu vídáme u šelem kočkovitých i psovitých.
Videosnímek bohužel není dostatečně ostrý a tak se nedají určit bližší detaily.

Díky destruktivnímu vlivu slané vody je tělo olysalé, bezsrsté. Trup veprostředku kolem dokola obepíná černý pruh.

Není jasné, zda se jedná o již známý druh zvířete, které je pouze znetvořené dlouhým pobytem ve vodě, nebo o nového tvora, jehož dosud lidské oko nespatřilo. Ve hře jsou také spekulace, zda snad nejde o montaucké monstrum (panamské monstrum, ontarijské monstrum) či dokonace genetickou mutaci známého živočišného druhu. Jako nejpravděpodobnější se jeví skeptický hlas, který tvrdí, že jde prozaicky o mrtvého psa (Canis).

To, kam mršina zmizela po natočení videa, je veřejnosti neznámé. Výsledky potenciálních laboratorních testů zůstávají utajeny.

Doporučené odkazy:
 


Anketa

Rozum / city

Rozum 54.4% (87)
City 45.6% (73)

Komentáře

1 Sarafína | Web | 5. září 2011 v 17:51 | Reagovat

Brrb! Ten "obrázek" na videu je odporný!! Brr! Jestli se na to budu ještě dívat,tak se mi o tom bude v noci zdát xD.
"Nesmíme pominout ani fakt, že tlapy jsou vespodku vystlané polštářky, jako tomu vídáme u šelem kočkovitých i psovitých."
u medvědovitých ne? xDD

2 Kiára | 5. září 2011 v 19:02 | Reagovat

Nevím proč, ale běhá mi z toho mráz po zádech. Zároveň mi také na mysli stanula otázka, jak to, že si člověk vždy všimne něčeho nového a neznámého až teprve, když je ten tvor mrtvý? To jsme opravdu tak špatní pozorovatelé?

3 Skříteček2 | Web | 5. září 2011 v 21:08 | Reagovat

Chudáka ho rozežrala ta sůl, nic víc ani nic míň.

[2]: Krásný postřech.

4 robbca | Web | 6. září 2011 v 15:09 | Reagovat

ahoj, jsem moc rád, že jsi alespoň odepsala. Co se týče webu, vím to o ostatních webech, ale souhlasilo i více kryptozoologů, i spisovatelů knih, tak doufám, že se to povede a velmi se těším na brzkou spolupráci :)

5 Keta | Web | 6. září 2011 v 17:54 | Reagovat

Možná jsem se už ptala, ale... ty se teď specializuješ na americké kryptidy? :D

Další prasopes! ^^ *působí spokojená se svou definicí*

6 Keta | Web | 6. září 2011 v 18:57 | Reagovat

- Jistě, instinktu se příčí, aby tělo trpělo. Jenže když si lidé řeknou "Budeme bránit náš stát proti nepříteli" není to instinkt, kdo jim tohle našeptá, nemám pravdu?
- Scar měl Ziru ne proto, že by byl dokonalým vládcem, ale proto, že ho Zira milovala, Lai! -_-
Myslíš tu část smečky, která zemřela za Ziru, protože ještě nevěděla, že je ji Simba ochoten přijmout za svého spojence? Samozřejmě, že by za ni nezemřela, kdyby věděla, že se může přidat k Simbovi.
(A Baridi ti někam zmizela... Ta nejspíš přece jenom nebude dokonalým vládcem, co? :-D)
- Zachránit kořist před lovcem je chyba a neočekává se to od tebe. Instinkt by tě nikdy nenavedl k něčemu takovému. Takže to je zlo z pohledu základních přírodních zákonů ^^
- Co když Hitler věděl, že si to všechno jen vymyslel a tahá tím všechny za nos, ale přijímal to jako jedinou cestu jak dosáhnout moci, kterou tak zoufale chtěl?
Aha. Pak mi tedy pověz, jaké stupidní "vědění" by se zabývalo něčím tak podřadným jako jsou lidé a ještě by se to zdržovalo vyvolováním (hezké slovo, připomíná jedno dobytče >xD) jednoho národa? Já moc dobře vím, že žádné vědění by nikdy neudělalo nic tak hloupého xD Drahé vědění totiž moc dobře ví, že "národy" jsou abstraktní pojem. A NEVAEVA* bude na světě národ, který je lepší než ostatní! :D
S tím křesťanstvím jsem se zdržela jen proto, abych se ujistila, že "boží prozřetelnost" nemá co dělat s Hospodinem. xD
(* = never ever :D)

- Na okraj tématu: zprávou o svém drahém rodiči, samozřejmě ^^
- Máš zajímavé "jen-tak-nápady", co? Přijde mi to velmi podezřelé! :D

7 Skříteček2 | Web | 7. září 2011 v 16:06 | Reagovat

Abych o nich lépe věděla, protože na titulní straně je snadno přehlédnu. ;)

8 Keta | Web | 7. září 2011 v 17:04 | Reagovat

Hm, klidně bych napsala úvahu, ale o čem bych měla uvažovat? :D

9 Keta | Web | 7. září 2011 v 17:56 | Reagovat

- Ne! (A já věděla, že to mám rovnou vysvětlit obsáhle, abys nenamítla to, co jsi právě namítla a abychom se rovnou dostali dál :D) Instinkt je, když se někdo, komu budeš ubližovat, automaticky začne bránit. Třeba když začneš bít psa a on se po tobě rovněž ožene.
Instinkt děláme bezděčně, bez přemýšlení a tak ho používáme především v okamžicích, kdy je potřeba blesková reakce.
Proto není obrana státu instinktivní záležitostí, protože:
a) člověk musí ve vlastním mozku nejdřív najít informaci, že by měl bránit vlastní stát (protože to není přirozená myšlenka, přirozené je před nebezpečím utéct), takže bez myšlení se to neobejde
b) situace "vojáci, seřaďte se a braňte svou vlast" není vůbec situace, kdy potřebuješ instinkt Oo
c) do situace, kdy tě ovládne instinkt, se dostáváš teprve v okamžiku, kdy již došlo ke střetu a ty na bitevním poli hájíš svůj život. Ale pokud se boji vyhneš (jak máš) a nedostaneš se na bitevní pole, tvůj instinkt se "nespustí" a neovládne tě.
Proto samozřejmě instinkt nemohl říct Holanďanům, ať hájí svou vlast ^^ A když jim to neřekl instinkt, znamená to, že hájit svou vlast není přirozené a správné chování.
- Není, protože Zira ho milovala ještě před tím než se vůbec dozvěděla, že se vládcem stane. A milovala by ho, i kdyby vládcem nebyl.
Ale ty to taky nemůžeš vědět a podle oficiálních údajů žádná část smečky nezemřela, protože Kiara boj přerušila dost brzo na to, aby nikdo nestihl nikoho smrtelně zranit. ;)
"Úspěšná vláda" je co? Když se ti podaří zkrotit vlastní poddané? Navíc pochybuji, že Baridi měla jakékoli city :D
- Ne, protože nemáš podle všeho nejmenší ponětí, čemu se říká "kořist".
a) Kořist je něco, co lovec zabije, aby zužitkoval jeho tělo a díky tomu přežil. (Jinými slovy, lovec kořist zabíjí POUZE za účelem sehnání potravy.)
b) Lovec si vybírá kořist instinktivně, dle toho, která kořist je pro něj přirozená. Ne podle toho, co k ní cítí a co si o ní myslí, proboha!
c) Lovec smí zabít kořist pouze za pomoci schopností vlastního těla, tedy drápy a zuby!
d) Kořist a lovec nepochází ze stejné rasy! Maximálně v případě, že na světě už neexistuje jiná než ta jedna jediná rasa! -_-
e) A mnoho dalších věcí... Kořist musí mít možnost útěku a sebeobrany! Lovce musí k zabití vést POUZE instinkt a nic jiného! Lovec i kořist musí zachovávat rovnováhu na světě a milovat! (Ano, milovat se NAVZÁJEM, Lai!)

Uvědomuješ si, že porovnáváš lov a vyvražďování?! Tak velkou chybu v pojmech bych od tebe skutečně nečekala!
S tímhle argumentem se vrať, až budeš ctít všechny zákony přírody!

- Pro to mám jednoduché vysvětlení. Samozřejmě, že když byl spolčen s démony, nic se mu nestalo! Protože Zlo si své loutky chrání, aby je mohlo využívat, víš?!
- Co jsou "pozemské hodnoty"? :D Všechny ty hlouposti, kterých si lidé cení a kterými by se nikdy žádné vesmírné vědění nezdržovalo? Vesmírné vědění moc dobře ví, čím je a lidé na tom nemají nejmenší zásluhu.

- Člověk nikdy neví a ne nadarmo ho pořád varují, že je internet nebezpečný :D

10 Sarafína | Web | 7. září 2011 v 18:56 | Reagovat

-Určitě umí učit, ale mluví pomalu xD.
-No, zprvu jsem tam nakreslila Scara, p. učitel říkal, že zvíře klidně nakreslit můžeme.Kreslila jsem podle téhle předlohy: http://sarafina16.deviantart.com/favourites/42355893#/d3l93mj
Pak jsem na vrch strany nakreslila malou zeměkouli, jenže byla natočená tak, jak nemá xD Tu zeměkouli jsem nakreslila tak, aby mi to vyšlo na oceán, tudíž jsem nekreslila Asii ani Evropu. Nakreslila jsem Afriku a kus Ameriky a do Oceánu napsala písmeno Z. Pak jsem normálně napsala eměpis xD. Ptž to Z bylo na té zeměkouli mno...
A nakonec jsem tam nakreslila černý kontinent; Afriku.
Pokud to nechápeš, můžu to oskenovat, jak budu u táty... Rodiče jsou totiž rozvedení...
-Mineralogie? Mnoo, mě zajímají jen Rubíny, Křišťály, Záhnědy a švemožné drahé kameny. Vždy jsem je brala jako poklad nebo jako něco, co v sobě nese nějakou sílu, třeba léčivou. Nebo že to nosí štěstí. Takové věci zbožňuji :3. A tak se chci dozvědět o určitých kamenech něco víc, ale ujišťuji Tě, že se zajímám mnohem víc o Zoologii než o Mineralogii ;-).

11 Keta | Web | 9. září 2011 v 14:59 | Reagovat

- Ale ano, je! Když ti něco velí instinkt, vůbec nad tím nepřemýšlíš!
a) Budiž, ovšem útok pouze v případě, že není úniku. A v případě světové války přece je úniku.
b) Ano, ale instinktivně. Vojákům žádný instinkt nevelí, aby se seřadili a začali bojovat.
c) Ovšem, jak již jsem řekla, na lidské organizaci není nic instinktního, zatímco na té lví ano. (Příklad - kdyby nám to velil instinkt, nepotřebovali bychom někoho, kdo by nám říkal "zaujměte postavení" atd.)
- Hah, takže jak jsem již řekla, "vůdcovský smysl" spočívá ve schopnosti zkrotit vlastní poddané? Když se ti prostě podaří přinutit poddané věřit tomu, že když se ti postaví, zemřou, tak to znamená, že jsi dobrý vládce? Cha!
- Možná nazýváme zvířata zabitá ze sportu kořistí, ovšem NESPRÁVNĚ! Řekněme, že jde o přejatý pojem. Ale správnou kořistí je jen zvíře splňující zákony přírody!
Lidé především nejsou uzpůsobeni k lovu, takže jen stěží jim může padnout za oběť jejich soukmenovec. Oo
Jsou to lidé? Pak ano, jsou stejné rasy. Samozřejmě.
Naopak, je to právo, ne výsada. Otázkou je, kdyby byli všichni lidé milováni, co by je pak vedlo ke špatnému chování? Ten, kdo má srdce naplněné láskou, nemá nejmenší důvod udělat něco nesprávného. Ti, kdo milují a jsou milováni, vědí, že nesprávným chováním nic nezískají.

V přejatém slova smyslu. Ale pravý lov to není.
- Protože démoni jsou stvoření zla? Protože nejčastěji s nimi se spojuješ, když se chceš spojit se Zlem?
A jestli myslíš "proč zrovna zlo", tak z jeho činů zlo přímo teče a ano, ty jsi příliš slepá na to, abys viděla pravdu!

Ohledně úvahy: Knihy? :D Co se o nich proboha dá psát? xD O knihách neuvažuji a žádné názory na ostatní ohledně knih nemám :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama