Září 2011

Lidožravý indický sumec

25. září 2011 v 13:30 | Anna |  Kryptozoologie


Televizní stanice National Geographic se rozhodla zprostředkovala svým divákům opravdu pikantní zážitek.
Výzkumný rybářský tým, který zasvětil své dílo televizi, se pod taktovkou režiséra vypravil do Indie, aby se v rámci dokumentárníhu cyklu o největších sladkovodních rybách planety pokusil polapit prchavý přízrak "rybího démona". A to vše pod bedlivým dohledem kamer.

Tým měl natáčet epizodu o ohromném sumci, který podle legend žije v místní řece.
Údajně jde o magického tvora s nadpřirozenými schopnostmi. Daleko atraktivnější aspekt ovšem představuje hlášení, které udává, že tajemný tvor v uplynulé době napadl a usmrtil pět lidí, kteří padli za oběť jeho krvelačným choutkám. Vše je doloženo očitým svědectvím...

Spokanská stvůra

20. září 2011 v 21:08 | Anna |  Kryptozoologie
Okolí města Spokane ve státě Washington (SSA) je vyhlášeno údajným výskytem tzv. "spokanské nestvůry". Podle očitých svědků se jedná o velkého humanioda, typově podobného zaostalému stádiu primáta, který dosud disponuje kompletním ochlupením. Pohybuje se klátivou chůzí po dvou končetinách.
Někteří lidé jej považují za bigfoota, popřípadě za jeho regionální poddruh.

Nessie - případ 2011

17. září 2011 v 21:26 | Anna |  Kryptozoologie
Nejdiskutovanější kryptozoologický fenomén - takové je přízvisko tajuplné Nessie ze skotského jezera Loch Ness. Zmínky o ní jsou evidovány již od roku 1933. Pro představu bližší čtenáři: první hlášení pochází z roku, ve kterém byl Adolf Hitler jmenován říšským kancléřem. Nyní minula první dekáda jednadvacátého století, Nessie ovšem stále nepřestává děsit svět. Pozorování posledního případu je hlášeno zhruba z poloviny tohoto měsíce.


Fenomén gigantických aljašských řas

9. září 2011 v 17:39 | Anna |  Kryptobotanika

Fenomén gigantických aljašských řas

(článek ke třetímu výročí založené této webové stránky - 11.9.)

... z algologie:

Jedna z všeobecných zákonitostí botaniky říká, že rostlina pokračuje v růstu po celou délku svého života. Specifickým zástupcem rostlinné říše jsou vodní řasy. U nich si vypůjčíme ještě zákon biologie, jenž praví, že ve vodním prostředí umožňují prostorové podmínky maximální růst organismů. Kombinace těchto faktorů vodním řasám připravuje půdu pro to, aby mohly výjimečně prosperovat. Jisté (nepotvrzené) zprávy hovoří o ramenech řas, dosahujících až dvousetmetrové délky! I to je ovšem ve srovnání s aliajškými řasami takříkajíc "slabá káva"...

Long Beach-ské monstrum

5. září 2011 v 14:56 | Anna |  Kryptozoologie
Bouře Irene, která se prohnala americkými státy New York a Severní Karolína (SSA), vyplavila na pláž Long Beach v New Yorku mršinu záhadného tvora.