Alexandrijská obluda

28. srpna 2011 v 15:13 | Anna |  Kryptozoologie
Vlnu veřejného zájmu zvedl nález záhadného tvora na silnici poblíž Alexandrie v americké Minnesotě.
Za objevem meršiny stojí Lacey Ilse, která nález učinila na silnici poblíž svého domu. Zvíře vyfotografovala a snímek umístila na internernet, kde se na něj vmžiku soustředila veškerá pozornost. "Zažehla jsem jiskru. Všichni kamarádi začali postupně obrázek sdílet," prohlásila Ilse pro americkou telivizní stanici KSAX, od níž výrok následně citovala další média.Mršina neznámého zvířete je téměř lysá, pouze na hlavě se nachází chomáčky tmavé srsti a trs světle hnědých chlupů vyrůstá i na jednom místě podél hřbetní linie. Pokožka má bílou barvu.
Kulaté ušní boltce se vyznačují četnými záhyby. Pokožka ve tváři je očividně velmi tenká a místy průsvitná. Nadevší pochybnost zvíře postrádá ochlupení, které za svého života mělo. Stavba chrupu vypovídá o masožravci.
Ostré a zahnuté drápy žlutavé barvy patrně zvířeti během života sloužily k hrabání. Jejich délka je ovšem poněkud zavádějící, neboť vzhledem k ní by mělo zvíře krajně omezené možnosti pohybu.
(Poznámka autora: Dovoluji si nastínit možné řešení této záhady, jehož kořeny sahají až ke středověkým lovům na upíry.
V inkriminované době se za jeden ze znaků možného upírství považovaly neúměrně dlouhé nehty mrtvých, které byly pozorovány po exhumaci těl. Tehdejší lékaři považovali danou okolnost za potvrzení faktu, že "upírům" nehty rostou i po smrti. Moderní věda ovšem přišla s uspokojivým vysvětlením.
Po odpaření tělesných tekutin, zejména vody, která tvoří 75% tělesného objemu, se tělo začne pozvolna scvrkávat. Kůže se svrašťuje, přiléhá těsněji a tím pádem se opticky prodlužují vlasy a nehty, neboť ustupující kůže odkrývá hlouběji zapůstěné kořínky vlasů a části nehtů, jež jsou za života pokožkou zakryty. Takto se opticky prodlužují, což může působit klamným dojmem, že i po smrti nadále rostou.)

Záhadná Čupakabra?

DRUHOVÁ PŘÍLUŠNOST

Televizní reportér ve středu 3. srpna obešel alexandijskou veřejnost s fotografií tajemného tvora, aby zjistil veřejné mínění.
"Vypadá to jako prase z drápy ... nevím, možná jako vlk," podotkl jeden z dotazovaných respondentů a poukázal tak na naprostou absenci svých přírodopisných znalostí.
Mezi veřejností převažuje názor, že se jedná o jezevce, psa či dokonce vlka. Veškerá padlé návrhy shrnuji níže (seřazeny dle pravděpodobnosti - odshora dolů):
a) jezevec
b) skunk
c) rosomák
d) pes
e) vlk
f) chupacabra*

"Nejdřív mi to připadalo jako jezevec s nějakým druhem prašiviny. Pak ale někteří začali s tím, že je to chupacabra. Když jsem se na obrázky podíval znova, přišlo mi, že to je klidně možné," podotkl jeden z dotázaných.

(*Laická veřejnost, která je neobeznámena s vědeckou stránkou výzkumu chupacabry, tomuto zvířeti naprosto chybně připisuje drtivou většinu neidentifikovatelných nálezů, bez ohledu na to, zda vykazují shodné anatomické znaky. V tomto případě je druhová přílušnost k chupacabře se stoprocentní určitostí nemožná.)

Tři nejpravděpodobnější návrhy:

1) jezevec americký (Taxidea taxus)

American Badger (Taxidea taxus) - Wiki; Image ONLY
(Zdroj obrázku: zde)


2) skunk pruhovaný (Mephitis mephitis)
Skunk Pruhovaný
(Zdroj obrázku: zde)

3) rosomák (Gulo) neboli "hyena severu"

http://kuczyn.com/figurant/rosomak.jpg

(Zdroj obrázku: zde)

VÝSLEDKY ODBORNÉ ANALÝZY

"Má to pět dlouhých drápů na každé z předních končetin, což jasně odkazuje k jezevci. Ukázal jsem obrázek i dalším kolegům. Všichni se shodli, že je těžké podle obrázku určit, o co přesně jde. Pokud to ale je tělo zvířete žijícího v Minnesotě, pak je to nejspíš jezevec," uvedl Kevin Kotts z odboru pro správu přírodních zdrojů (Glenwood).

Kotts ve středečních odpoledních hodinách podrobil nález odbroné prohlídce. Televizní stnaice KSAX informovala, že výsledná diagnóza je poněkud nejednoznačná: zvíře se sice podobá jezevci, nicméně jeho ocas je na jezevce příliš dlouhý. Proto bylo nutné uskutečnit další testy.
Článek na Paleo DNA - zde
Článek na Novinky.cz - zde
 


Anketa

Obětovat menšinu pro přežití většiny...?

Ne
Ano

Komentáře

1 Skříteček2 | Web | 28. srpna 2011 v 16:00 | Reagovat

Já si teda myslím, že je to nějaký ubohý jezevec s genetickou mutací... Co ty? Jinak máš zajímavou anktetu, jsem zřejmě pro ano.

2 Sinai | Web | 28. srpna 2011 v 16:02 | Reagovat

Nech je to čokoľvek, vyzerá to dosť biedne...

3 Kiára | 28. srpna 2011 v 16:19 | Reagovat

[2]: Přesně tak

4 Skříteček2 | Web | 28. srpna 2011 v 18:34 | Reagovat

Ach, jak jsme sehrané! ^^

5 Haimi | Web | 29. srpna 2011 v 6:36 | Reagovat

Doufám, že je to Chubacabra, protože mě ty potvůrky velmi zajímají.

6 Alexandra | E-mail | 29. srpna 2011 v 9:29 | Reagovat

myslím že je to chupacabra jo a admonko psala jsem vam na email :)

7 Keta | Web | 29. srpna 2011 v 17:26 | Reagovat

Po přečtení tvé narážky na přírodopisné znalosti jen jedovatě zavrčela, že v tomhle případě přírodopisné znalosti nepomůžou... Vzápětí jsem se přistihla, jak se podivuji, že existuje jezevec americký :D Myslela jsem, že v Americe jezevci nežijí a když už, tak evropští, hehe ^^
Třeba to je prasopes :D

8 Keta | Web | 29. srpna 2011 v 18:19 | Reagovat

- A mám pravdu. Provokuješ spory kvůli vlastní zábavě, stejně jako zbytek lidí. Vím, že na světě jsou rozdíly, ale je něco jiného, když rozdíly jsou a všichni i přes ně milují a to, když rozdíly jsou a někdo kvůli nim nemiluje. Je rozdíl mezi pouhým přijímáním existence rozdílů a zneužíváním existence rozdílů.
- Ano, je lepší za každou cenu neudělat chybu, než ji udělat kvůli tomu, aby byl život snažší.
Hm, myslela jsem, že jsi pochopila komix "Všechno se děsí" na mém blogu... Teď vidím, že máš k jeho pochopení ještě hodně daleko. Postava Trounce v tom komixu byla týrána jinými, i když měla dost síly na to, aby se jim vzepřela. Ale nikdy to neudělala. Chceš hádat proč?
(A jen tak mimochodem, nemůžu si nezarýt - jestliže se Němci snažili nastolit na světě dobro, proč si myslíš, že by se jim měly jiné národy bránit? Nebylo od nich snad z pohledu Němců hezké, že se podvolili tomuhle německému "dobru"? :D)
- To mé "stejně jako všechny Američany" nemuselo nutně znamenat, že jsem Američan, jen jsem zmínila i zbytek tvého "hate-listu" :D Ale taky jsem tím mohla myslet to, že v naší diskuzi v jistém smyslu hájím Američany a tak se k nim jakoby přičítám... nebo to, že mám stejné vzdělání jako oni, tak k nim logicky patřím... No, je jedno jak jsem to myslela, jsem ráda, že mě ne-nenávidíš :D
- Ale pozor, v tom je ta chyba - já řekla, kdybys NESDÍLELA jeho přesvědčení! Protože v tom filmu se ten Němec rozhodl nesdílet názory ostatních Němců a proto se od nich odvrátil... Ne proto, že by ho nějak ovládla Amerika Oo Chceš mi tvrdit, že by ses vykašlala na vlastní názor a následovala ostatní, protožes jim přísahala věrnost, i kdyby se ti jejich jednání zcela příčilo?!
- Na kterém lidu mu záleží, nejspíš ne na tom, který vybíjel, že...? Ale vážně nemůžeš říct, že vede k pravdě, když jsme se už dohodly, že pravda neexistuje ^^ (Nebo si spíš myslím, že jsme se na tom dohodly... :D)

9 Keta | Web | 29. srpna 2011 v 18:21 | Reagovat

Jo a k anketě: Nedokážu odpovědět, protože si takovou situaci neumím představit. Taky by záleželo na tom, jak je ta menšina velká a zda zcela všichni souhlasí s tím, že obětujeme menšinu... jestli s tím souhlasí i ta menšina, abych byla přesná :D

10 Sinai | Web | 29. srpna 2011 v 19:07 | Reagovat

[9]: Menšina nemusí súhlasiť s tým čo chce väčšina...aj keď je to dosť kruté ale niekedy sa aj v normálnom živote musíš prispôsobiť väčšine (:

11 Keta | Web | 30. srpna 2011 v 13:05 | Reagovat

Mluvím s ní jen občas, když mám dost sil na udržení pozornosti, nebo když mám dost sil na otevření vlastní mysli, protože s tím mám teď taky trochu problémy... :D Skoro vůbec s Tammes nemluvím a když někdy, většinou to zahrnuje jen omluvu za to, že s ní nemluvím a vyjádření lásky :D

Aha. No, o skládání hudby taky pramálo vím :D

12 Kvakva | Web | 30. srpna 2011 v 13:52 | Reagovat

raz v tábore nám jedna baba rozprávala strašidelné príbehy a povedala nám aj o chupakabre... :D peknú zrúdu z nej urobila xD

13 Keta | Web | 30. srpna 2011 v 21:00 | Reagovat

- Takovou dobu tady to slovo "chyba" používám a ty se teprve teď zeptáš, co znamená? :D Chybou je, když člověk jedná nepřirozeně, proti zákonům přírody a proti lásce. Když člověk prostě udělá chybu...
- "Nevyhovuje"! Takže pouze z lenosti, odmítavosti... nevím čeho... nejsi taková, jaká bys měla být? Tobě zkrátka milovat nevyhovuje?! Víš, co je to "pokora"?! Víš proč jsou Baridi, Scar a Zira záporáci?!
- Tak proč je o tom německá strana neuvědomila? Víš, kdyby Němci vážně chtěli ve světě šířit dobro, nezpůsobili by válku, ale vysvětlili by ostatním národům v čem to dobro spočívá a kdyby to skutečně bylo dobro, všichni by s nimi souhlasili a podvolili se.
- Vážně? Čekala jsem, že vykřikneš odporem, protože to je zaprvé anglické a zadruhé vymyšlené. Předpokládám, že jsi ten typ, co podporuje originální slova a nějaké vymyšlené věci neuznává :D
- To fakt umíš tak dokonale odhadovat lidi? A co kdyby se změnilo tvé svědomí, ne jeho? Co kdybys náhle cítila, že ten, k jehož smrti tě vede věrnost k nějakému svému blízkému, si zaslouží žít? Co kdybys už prostě najednou nechtěla být dál součástí toho, co dělají tví bližní? Vykašlala by ses na vlastní pocity, zadusila bys je v sobě a slepě následovala vůdce?

Áá, co tě nemá, já jsem nespisovná v jednom kuse ^^

K anketě: Hm, jestli tomu tak říkáš, pak ano. "Souhlasíte s rizikem, že se možná stanete součástí menšiny, která zemře?" - nějak takhle bych to řekla.
Pokud by o tom nebyli uvědoměni, řekla bych jim to a zeptala se na jejich názor. Nemám právo rozhodovat o jejich životech.
Hm, víš co? Vyhlásila bych "Spas se, kdo můžeš!" a zbavila se velení, protože kdybych stála v situaci, kdy zemře buď někdo, nebo všichni, odmítala bych za to brát odpovědnost a nechala bych to, ať každý umře nebo přežije dle vlastních schopností. :D
Takže moje odpověď: Ani jedno :D

14 drake-and-janus | Web | 30. srpna 2011 v 21:59 | Reagovat

Ahoj promiŇ za škaredou reklamu ale hlásneš pro mě :) pro Januska a Drake :)http://hafr.blog.cz/1108/1-kolo-sonmazlicka#komentare
děkuju oplatím :)

15 Keta | Web | 30. srpna 2011 v 22:21 | Reagovat

- Neříkám, že ty vlastnosti nejsou chybu, ale že je správné je využít k tomu, aby se člověk vyhnul chybě (nebo-li v tomto případě boji).
- Jestli stojíš na jejich straně proto, že jsou špatní, pak tě skutečně velmi lituji - stejně jako je - protože tvůj pohled na svět už musí být tak pokroucený, že ani nepoznáš lásku od nenávisti Oo Nejsme tu od toho, abychom se učinili samozvanými vládci světa - jako Scar, Zira a Baridi - přes všechny ostatní životy. Zkus se nad tím zamyslet: co bychom si počali, kdybychom všichni chtěli být jediný pravý král? Správně, tak by to nešlo.
- Co to může být za složité a nepochopitelné dobro? Pochopit dobro většinou není těžké, protože člověka k němu automaticky vede intuice...
Kde jsem to už jenom slyšela? Ale prozradíš mi to sladké tajemství, kdo tuto rasu nadřadil a vyvolil? Byl to Bůh, nebo jakákoli vyšší moc v tomhle stylu? ...Nebo to byl nějaký hodně namyšlený člověk? Víš, co je zajímavé? Pokud kdy existoval nějaký někdo, kdo byl oprávněn nadřadit jednu rasu ostatním, o co že nějakým zázrakem vyvolil tu vlastní? Samozřejmě, že je nemožné, aby kdokoliv řekl "Právě ke mě promluvil náš Bůh - náš největší nepřítel je nadřazená rasa. Odteď bychom se mu měli klanět a ctít ho."
- Aha, no, čekala jsem, že se ti to bude líbit maximálně na základě němčiny... :D
Hm, k tomu jsem došla na základě skutečnosti, že opovrhuješ zkomoleninami a zbožňuješ spisovný jazyk...
- Ano, taky přestávám pomalu věřit, že máš světomí -_- S mrazivým klidem jsi mi už odsouhlasila takových nařčení z nejhoršího zla, jaké znám, že vážně svědomí mít nemůžeš.
*chvíli se dramaticky odmlčí* Tvá duše musí být zoufalá. Roním pro ni slzy. Snad ještě dokáže zaslechout slova mé lásky, i když jsi ji už zatlačila do nejtemějšího kouta svého bytí.
Asi takhle si nejspíš vždy lidé představovali, jaké to je, mluvit s kamenem... Ale i kámen má víc citů než ty. Pro mou duši, která je u mě tím hlavním, co mě vede, tak jak má a která používá mozek jen k péči o tělo, tak jak má, je skutečně děsivé zjistit, že vlastně celou dobu nemluví s ničím jiným, než se schránkou. Jenom s tělem. Je to bizardní představa, jako mluvit s mrtvolou. Vlastně se to tomu podobá víc, než si pravděpodobně myslíš. - To, co jsem teď napsala, byly city mé duše. Té, která i přes všechno zlo světa stále nedokázala pochopit, že lidé kolem ní jsou skutečně jenom těla a duše už neřídí ani částečku jejich jednání. Je zvláštní, že jsem si to uvědomila až teď.
Promiň, můj mozek se cítí hloupě, že tě zatěžuji svými city... Nějak jsi mě teď dostala do deprese... Vidíš, co děláš! :D
- Proč? Schválně xP Abych ti ukázala, ke kterým dle svého soudu patřím.
- Zločin v první řadě je, postavit do velení jedince, jako jsem já... Protože ať už jsem jakákoli, vůdce rozhodně ne :D

16 Sarafína | Web | 31. srpna 2011 v 12:04 | Reagovat

Ta fotka ve videu vypadá jako nějaký malý medvěd... xD Lední medvěd xD.Tedy aspoň hlava a přední končetina, ale neviděla jsem to naživo. Ale jinak bych řekla, že je to jezevec :D.

-Děkuji, já jsem zase ráda, že jsi tu s námi Ty! ^^
-Páni! Děkuji, ale kapku jsi mne viděsila, bojím se, že když se každým dílem zlepšuji, můžu se zase zhoršit :/ :D.

17 Keta | Web | 31. srpna 2011 v 12:39 | Reagovat

- O tom samém jsem se přece kdysi snažila přesvědčit já tebe... Ale o to teď nejde, protože to, co jsi nazvala chybou, chybou není. Neexistují vlastnosti, které jsou chybou. Existuje pouze nesprávné využití určitých vlastností, díky kterému člověk udělá chybu. Člověk neudělá chybu, když se vyhne boji. A boji se nejčastěji vyhne právě za pomoci těchto neopěvovaných vlastností. Ale neopěvovaných lidmi a jak jsem řekla - svět není takový, jak tvrdí lidé.
- Proč by láska rodila nenávist? Dokážeš mi vysvětlit, jak by se ve světě, kde by existovala jenom láska, mohla zrodit nenávist?
Problém je v tom, že Zira, Scar a Baridi nejsou tihle rození vůdci; jsou to samozvanci, kteří si prostě dupli, řekli "chci být vůdce a je mi jedno, co na to říkají ostatní" a nastolili krutovládu. A k tomuhle dochází nejen v jejich případě. Takže k čemu je, že existují rození vůdci, když je takoví jako Scar, Zira a Baridi nepustí k moci?
- Nějak tak. To, čemu říkáme intuice, je schopnost naší duše, rozpoznat dobro od zla.
Co ti říkám, je, že kdybyste skutečně dělali dobro, všichni by se k vám přidali a jednali stejně jako vy. A pakliže se vám nepodařilo jim vysvětlit vaše dobré záměry, protože neuvěřili, že jde skutečně o dobro, je tedy na místě tvrdit, že to, co jste páchali, dobro nebylo.
- Ne, není. Protože "prozřetelnost" je výmysl vašeho vůdce. Je logické, že mu jeho vlastní vymyšlené božské cosi (fakt nevim, jak to nazvat) odsouhlasí, že on je tím nejlepším člověkem na světě, že? Řekla ta prozřetelnost vašemu vůdci někdy i něco jiného, než jen, že Němci jsou "fakt boží národ" a maj' vyvraždit všechny, co jim stojí v cestě k moci?
- Co já vím, v jakém smyslu :D Použila jsem slovo, které zhruba nejlíp vystihovalo to, co jsem chtěla říct, a nijak jsem se nezamýšlela nad jeho smyslem ^^
- Hm, ano, přesně tak. Nedokážeš mě pochopit a tak tvůj mozek vyvolává smích, aby záležitost, se kterou si neví rady, přešel.
Protože z tebe slovo duše neslyším, tak je to. Konečně chápu, jak jsi mohla bez mrknutí odsouhlasit to zlo, ze kterého jsem tě v šoku obvinila s nadějí, že se zděsíš a popřeš ho. Kdyby z tebe kdy promlouvala byť jen kapička duše, tak by ses zděsila.
Nerozesměje, jen se ve mě marně snaží znovu zahořet planou nadějí která už vyhasla.
- Uš sem se zmýňyla, že posledňý dobou pýšu "mislým" a vždicki to musým přepsat bych tě neurazyla? *ďábelský chechot* Páni, není to k přečtení, co? :D
- Kdyby mě do té pozice postavila situace, tak se té pozice zase hezky rychle vzdám pomocí původního plánu :D

18 Dindy/Kanako | 1. září 2011 v 17:03 | Reagovat

hmm.. Mutace se objevují i objevovali vždy  takže je možné že jde o nějaký druh živočicha který neměl takové štěstí a narodil se takhle zmutovaný ? No mně to rozhodně vlka ani psa nepřipomíná .. Mně to nepřipadá jako nic z nich jmenovaných :D Stejně se radši přikláním k tomu že jde o mutaci. Když si pomyslím pokud jde o nějaký nový druh živočicha a kolik neznámých živočichů tu může ještě žít.. Brr :D

19 Skříteček2 | Web | 1. září 2011 v 17:26 | Reagovat

Je to v uvozovkách ;D

20 AbsoluteTook | 2. září 2011 v 18:26 | Reagovat

Takže, jak jsem se doslechla někdo tady považuje Američany za ostudu světa.
A já se to chystám popřít,z Ameriky jsou ti nejlepší lidi co znám., jistě jen si tento koment smaž, zablokni mně, jak to udělají všichni.Ale PROSÍM, NEHAŽ všechny do jednoho pytle.
Každý je jiný, každý je různý.

21 Nala | 2. září 2011 v 18:28 | Reagovat

[16]: Vyděsila s měkkým i? O_O" xD Fakt nechceš na to doučko? Kazí ti to i příběhy! :DD
[20]: Ttj! >:( Německo není příliš dobré, vždyť si osočilo skoro všechny země! D": Co máš sakra proti Amíkům? :(

22 Lai | E-mail | Web | 3. září 2011 v 13:23 | Reagovat

[21]: Nech Sarafi na pokoji. Zrovna od Tebe ta poznámka sedí, píšeš jednu hrubku za druhou.
A pokud tě odpověď opravdu zajímá (přičemž jsem přesvědčena, že nikoliv), najdi si ji na Lařině nebo Ketině blogu, neboť se mne obě ptaly na totéž a mě nebaví věčně omílat dokola tutéž písničku.

23 Sarafína | Web | 3. září 2011 v 13:58 | Reagovat

[21]: Pochop Nalo, že někdy napíšu nějakou hrubku a nebo to bude i tím, že jsme se ty věci ještě neučili, nebo jsem na té hodině chyběla. A doučování nechci, to bys měla nabídnout někomu jinému ;).

-Jo, to mě se zase stalo, že jsem si klíče zamčela ve skříňce xD. Ale jinak mám klíček od skříňky na klíčence. To mi připomíná, že jsem k svátku dostala jakýsi přívěšek s králíkem. Na jedné straně je obrázek králíka a na druhém je úžasný citát; ,,Jediná láska, kterou si lze koupit, jsou domácí mazlíčci" :)
-Jojo, to já mám zástupkyni taky ráda, učila mne na prvním stupni přírodovědu a vlasrivědu. Jenže na druhém stupni už nebude učit nikoho :/.
-Asi máš pravdu, ale ve třídě máme teď díky tomu sloučení s druhou třídou žáky, kteří dělají neustálý kravál... To bude určitě horor -_-.
-Díky moc, Lai! ^^ Ale co znamená euforické? xD

24 Keta | Web | 3. září 2011 v 14:10 | Reagovat

- Každý boj, který není veden instinkty, ale mozkem, je chybou; na situaci nezáleží.
Ano, je správné nemyslet jenom na sebe a na vlastní názory.
Jak již jsem podotkla já - ne, není. Je lepší žít v utrpení a neudělat chybu, než chybu udělat jen proto, aby člověk netrpěl.
- Ovšem pouze ve světě, kde již není zachována rovnováha - v rozvráceném světě, jako je ten náš. Když všichni milují všechny, nemůže dojít ke zklamání a nenávisti.
- Problém je v tom, že oni nejsou milováni, následováni a podporováni. Baridi se všichni její poddaní bojí, protože kdyby jí odporovali, zabila by je. Scar nasliboval hyenám hory doly, aby ho ochránily před jeho poddanými, lvicemi, které s jeho vládou nesouhlasily a svrhly by ho, kdyby se nebály, že je hyeny zabijí. A nakonec ani hyeny nebyly ke Scarovi loayální až do konce. A Ziru taky její smečka přestala podporovat ve chvíli, když si uvědomila, že boj, do kterého ji Zira tlačí, nemusí být vybojován.
Všichni tři si své postavení vydupali, i když ho správně mít neměli. Zrovna tak, jako si Němci chtěli vydupat nadvládu, i když jim nepatřila.
- Ovšem, jenže by mělo jít o svědomí duše, ne těla. Protože pohled mozku na svět si můžeš upravit, jak chceš a pak se nebudeš cítit vinna, ani když uděláš to největší zlo světa.
- Tvůj argument, proč to není výmysl, jsem trochu nepochopila... :D Ale mohla bys mi odjasnit, co ta prozřetelnost je, kromě hlasu, který neslyší nikdo jiný než jeden člověk a hlasu, který - dobrá, mimo jiné - říká, že ten daný člověk je nejlepší na světě?
Mimochodem, ty jsi křesťan? Nebo víra v prozřetelnost spadá do jiného náboženství? :D
- Což o to, vím, že se toho v mysli děsíš, ale nevím, jestli víš o tom, že máš vůbec mysl, která se děsí...

Na okraj tématu: Dík, žes mě vyděsila, to mi tak ještě scházelo :D

Ano, mám, proč? ^^

25 ♣Alča♣ | Web | 3. září 2011 v 17:07 | Reagovat

bude se mi to hodit do PŘ

26 AbsoluteTook | 3. září 2011 v 21:21 | Reagovat

[21]:Ehm neříkej jim "amíci" to zní jak nějaká nemoc,jo a Lai, opověz , Tvůj názor mně zajímá.

27 Lai | E-mail | Web | 5. září 2011 v 15:36 | Reagovat

[26]: Američané ale nemoc skutečně jsou, respektive nákaza americkou hloupostí se epidemicky šíří Evropou.

A pokud to chceš říci ve zkratce, použiji svou oblíbenou formulaci: americká degenerace je bující zhoubou sofistikované společnosti. Proto.

[25]: Mein Gott. Jak řekl Einstein: "Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist."

28 Noel (AbsoluteTook) | 11. září 2011 v 15:27 | Reagovat

[27]:Tak tedy nákaza americkou hloupostí?
Jako obvykle,bereš to tak že VŠICHNI američané mají IQ na úrovni debility.Ale poslyš, jakou historii mají němci? Nezdá se mi zrovna moudré, chtít ovládnout celý svět.
Ale říkám ne všichni jsou stejní,každý němec I američan může být jiný.A já neodsuzuji ani jeden národ z nich.Stejné "právo" jakým ty nesnášíš američany, mohou mít také oni, zmiňovaní.Jedna vlaštovka jaro nedělá.

29 Lai | E-mail | Web | 11. září 2011 v 18:34 | Reagovat

[28]: Každý (americký) Američan je hlupák. Konec. Tečka. Tak to je.
A Evropa umírá...
Americká pakultura vytlačuje evropskou kulturu.

30 Noel | 12. září 2011 v 13:29 | Reagovat

[29]: KAŽDÝ? Ach Lai i přes všechny Tvé hluboké znalosti jde vidět že nejsi natolik znalá abys pochopila že stejný identický člověk na zemi nemůže být.

31 Lai | E-mail | Web | 12. září 2011 v 15:56 | Reagovat

[30]: Ale drahá Noel, já jsem si vědoma toho, že každý člověk je individuální, jedinečné unikum. Je je plošná, obecná rozdílnost. Nicméně z jednoho konkrétního hlediska stejní být mohou.

32 Noel | 12. září 2011 v 18:27 | Reagovat

[31]: Hmmm dobrá tedy, ale stejně, mohu se zeptat proč Ti Američané připadají hloupí? opravdu uznávám že americké filmy i kultura jsou opravdu 'nic moc' mám li užít méně dostatečnou frázi,ovšem však..Víš, obyčejně bych se s Tebou nepřela, ale příjde mi to jako osobní urážka mích přátel (nejlepší přátele, jedna from Canada a jedna from Texas) Jistě mnoho amerických mozků je opravdu na nejnižší příčce, ale neřekla bych že jsou takoví všichni.
Co myslíš?

33 Lai | E-mail | Web | 12. září 2011 v 20:20 | Reagovat

[32]: Ty mi přijdeš opravdu moc chytrá a sympatická :)

Nuže dobrá, vyložím Ti celou věc, protože myslím, že ji dokážeš pochopit.
Prvořadě, proti Kanadě nehořím tak vášnivou nenávistí jako proti SSA (Spojeným státům americkým) a jsem ochotna uvěřit, že se v Kanadě vyskytují i jedinci, kteří mají milou povahu a vybroušený intelekt.
Ale teď k Americe (tedy k SSA):

Prvním argumentem, který mi skýtá opodstatnění k mému tvrzení o americké hlouposti, je fakt, že americká vláda systematicky potírá a eliminuje místní i globální inteligenci. Soustavně likviduje zdroje svobodného myšlení a vůbec obecného myšlení, které není ve službách americké věci. Prosazuje tvrdou cenzuru umění, potlačuje individualitu.
V Americe vládne ATD (absolutistická tyranská diktatura) kryptotyranie ("kryptos" - skrytý) - čili tyranie, která se tváří jako demokracie, v jejímž světle ostatní demokracie blednou.
Amerika se snaží donutit lidi, aby méně přemýšleli a více otročili pro stát.
Amerika - to je "americký styl", filosofie otrokářského systému, filosofie nepotřebnosti vlastního názoru, filosofie kultu nastrčeného vzoru, filosofie nesamostatnosti.
Nutí vlastní lidi hýbat soukolím amerického aparátu tvrdou prací - a tito lidé si přitom ani neuvědomují, že jsou otroky.
Ne, Amerika nezakázala lidem "svobodně se vyjadřovat". Amerika v nich touhu po "svobodném vyjádření" potlačila vlastní demagogií.
Dále mi pak vadí tzv. "řetězec vzájemné provázanosti globální ekonomiky". To znamená zhruba toto: Po druhé světové válce byly evropské státy zničeny, proto přenechaly vedení ekonomiky Americe. Ta posílila (díky otrocké práci vlastních poddaných) a vzápětí zneužila své neotřesitelné mocenské postavení, které zvrhla ve zvrácenou a vynucenou modlu. Aby ji nikdo nemohl porazit, například Libye (viz můj předminulý článek na http://klub-afrika.blog.cz), učinila to s velkou rafinovaností: pohrozila Německu a Francii, tahounům evropského hospodářství, že pokud nepovede Evropa válku proti Libyi po boku Ameriky, zničí tyto státy. A pokud by Německo a Francii nenásledovaly další evropské země a vzbouřily se, jejich ekonomika by šla automaticky ke dnu bez těchto dvou hlavních tahounů. Ve výsledku by nebylo na chléb.
Potom mi vadí také to, jak se Američané zachovali po válce k mému národu. Osudnou se totiž Německu nestala druhá světová válka, nýbrž poválečná okupace. Amerika spatřovala v nacismu příliš velkou hrozbu, proto se rozhodla Německo vymazat ze světové mapy. Podařilo se jí sice vyhrát válku a dobýt naši vlast, ne ovšem zlomit ducha německého odporu (i po válce podporovalo cca 80 procent Němců nacionální socialismus).
Země byla zničena, leč německé hospodářství by bylo v následujících několika letech schopno efektivní obrody. Nicméně to Američané nemohli dopustit, neboť se rozhodli zlomit národní morálku - a to tak, že totálně položí ekonomiku. Což také učinili. Národ hladověl a díky kolapsu hospodářství mu byly odepřeny hospodářské produkty ve formě životní nutnosti. A v té chvíli se dle plánu objevily americké letouny, které začaly shazovat vyhladovělým občanům zásoby potravin. Němci pak měli spatřovat v Američanech "národní spasitele". Poté byli podrobeni demagogické propagandě amerikanismu, byl jim vnucen pocit studu za národní příslušnost... Mezi tím, se Amerika činila v okolních pohraničních státech, falšovala, upravovala a zaměňovala údaje o německé válečné aktivitě a dopouštěla se na Velkém Německu lživého a zavádějícího očernění. To způsobilo, že Němce začaly nenávidět i okolní národnosti, což americkým úřadům umožnilo držet národ uvnitř hranic, neboť neměl kam prchnout, a nadále mu "vymývat mozek".
Ve výsledku stojí otřesená morálka a celosvětová nenávist vůči Německu.

Už chápeš, proč nenávidím Američany?

A to jsem jmenovala naprosté minimum.

34 Noel | 13. září 2011 v 16:31 | Reagovat

[33]: Lai, když jsem pouvažovala nad Tvýmy argumenty,myslím že teď už Ti rozumím více.
Ano, teď už Ti vážně rozumím.
Jistě, nepopírám že i já mám proti Americe(SSA) také mnohé výsady, mnohem více než proti Kanadě.Také je myslím moudré celkem dobře tvrdit že bylo sice úžasné Aneriku objevit, ale ještě úžasnější ji minout.Ještě jedna věc.
Poválečná okupace.Musím říci že i mně
se tato událost jevila jako velice nelidská, a chování k německému lidu jakožto lidu sobě rovnému bylo velmi (nemohu najít vhodné slovo vyjadřující můj pocit).Vidět v Američanech "národní spasitele" je opravdu podle všeho pošetilé ale jim se bohužel nenaskytla jiná možnost.Navíc vzhledem k jejich situaci to nebylo zas tak obtížné.
To byla ale historie, přesto si myslíš že se Američané nezměnili?
Tvůj názor mne začal zajímat, protože se mi zdáš být najednou sympatická.
Jkao jedna z mála dáš opravdový důvod ke svému rozhodnutí ať je jakékoliv v Tvém případě nenávidět Ameriku (SSA) A celou Americkou společnost.

35 Lai | E-mail | Web | 13. září 2011 v 19:38 | Reagovat

[34]: Ach, to jsem ráda :-)

Pokud jde o to, zda se Amerika změnila - je faktem, že doba postoupila, ale společnost zůstala stejná, protože stejným zůstalo i to, co společnost utváří - vláda.
Americká vláda postupuje podle stejných osnov jako před šedesáti lety. Tyto osnovy se změnit nemohou, neboť z jejich využití plyne zisk. A to, z čeho plyne zisk, není radno měnit.

Myslím tedy, že se americká společnost (alespoň v zásadních věcech)  nezměnila - jelikož se nezměnil ani způsob nadvlády nad ní.

Když si vezmeme americkou historii, národní povaha zůstala od chvíle, kdy se do čela země postavil Washington a zavelel - "buďme Američany".

36 Noel | 14. září 2011 v 14:29 | Reagovat

[35]: Zajímavá úvaha, o to zajímavější, že je pravdivá.
Nyní bych ráda znala Tvůj názor na téma -
Bush nebo Obama ?

37 Lai | E-mail | Web | 15. září 2011 v 18:24 | Reagovat

[36]: Hm... každý z nich má své zápory a nedostatky. Bush nebyl ničím jiným než mocichtivým naivou, který se propůjčil coby loutku v rukou vlády, aby si alespoň mohl sáhnout na pomyslný trůn. Prahl po uznání, které si nezasloužil, a byl to mistrný lhář. Bavilo jej sledovat, jaký má vliv: opájel se myšlenkou na to, že když nařídí brutální válku proti Vietnamu, bude brutální válka, hrál si na boha.
Oproti tomu Obama sliboval - a to zcela nezávazně. Nasliboval vše, co mu přišlo na mysl, jen aby získal podporu veřejnosti. Počíná si s nadutou jistotou a přeceňuje vlastní potenciál. Má za to, že je revolucionář, kdy se stal prvním americkým presidentem černé pleti - ale to, že je černý, neznamená, že je revolucionář. To ne on, nýbrž voličské masy jej na tuto posici dostaly.
Osobně mi není sympatický ani jeden. Obama se zatím ve svém úřadu projevuje jen mírně, pomalu, a proto těžko říci, zda je ještě veřejnost zralá k úsudku. Každopádně doufám, že bude menším zlem nežli Bush.
Takže - pokud by nutně musila nastat volba - dala bych přednost Obamovi.
A co Ty?

38 Sarah ♥ Bloody paw | 23. října 2013 v 20:31 | Reagovat

ježiš ten obrázek té mrtvoly mě úplně vyděsil :D

39 cialis | E-mail | Web | 2. května 2015 v 8:29 | Reagovat
40 bo | E-mail | Web | 19. června 2015 v 20:29 | Reagovat
41 viagra | E-mail | Web | 28. října 2015 v 20:54 | Reagovat
42 cialis | E-mail | Web | 17. listopadu 2015 v 6:46 | Reagovat
43 viagra | E-mail | Web | 26. listopadu 2015 v 10:09 | Reagovat

http://pharm11reliable.com/ ,    http://reliable11pharm.top/ ,

44 CaseyCib | E-mail | Web | 20. srpna 2017 v 15:39 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>More info>>></a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama