Záhadné žáby z říše kryptozoologie

22. července 2011 v 15:43 | Anna |  Kryptozoologie
Trio záhadných žab, jejich existence je pro oficiální vědu nemalým oříškem.

Chameleoní žába

Tajemná žába nalezená poblíž indického města Thiruvananthapuram (stát Kerala) dokáže měnit své zbarvení v extrémně krátkých časových intervalech.
.
Fotograf, který ji objevil, uvedl, že původně bylo její zbarvení bílé, potom se však začalo měnit do žluta a následně žába zešedla. V noci pak získala tmavě žlutý nádech a na okamžim její kůže dokonce zcela zprůsvitněla, takže odkryla pohled, který bývá skryt pod zevní vrstvou pokožky včetně vnitřních orgánů.

.
Indové uctívají tajemnou žábu jako bohyni. "Zdálo se to být úplně zázračné, že žába může takto měnit barvu. Lidé nyní přicházejí a chtějí ji uctívat a modlit se k ní," prohlásil Rej Kumara, který žábu nalezl. Zhlédnout si ji přejí desetitisíce lidí.
.
Zvíře se však nachází po zdravotní stránce ve velmi špatném stavu a odmítá potravu, což je podle některých odborníků zapříčiněno stresem, jemuž je vystaveno.
Od chvíle, kdy k objevu došlo, je žába podrobena zkoumání elitních indických zoologů. Coby přírodnímu klenotu indické fauny je jí poskytnuta přísná ochrana.
.
Profesor Oommen V. Oommen, který působí na místní univerzitě, v rozhovoru pro deník Sun řekl, že některé druhy žab zbarvení mění zcela běžně, aby odstrašily nepřítele, tento případ je však unikátní. "Z toho, co jsem slyšel, tato žába mění barvu tak často, že je to přinejmenším neobvyklé. Jistě to bude stát za podrobnou studii."
.
Nově objevená žába mění barvu jako chameleon. Ilustrační foto.
.
Ilustrační foto: Profimedia
(Téma na Novinky.cz: Článek na Novinky.cz)

Krokodýlí žába

Tropický ostrov Borneo mezi Indickým a Tichým oceánem je podle domorodců osídlen gigantickým druhem "krokodýlí žáby", která se pohybuje převážně v bažinatých oblastech poblíž řeky Segama. Dorůstá délky okolo tří metrů, má velkou hlavu, která připomíná krokodýlí, a obrovské vypoulené oči. Ačkoli není domorodcům nijak nebezpečná a loví pouze drobné suchozemské živočichy, vzhledem ke své velikosti skutečně nahání strach.
Nejpřijatelnějším vysvětlením jejího původu je buď přežití pravěkých zástupců mloků či žab, vědou pokládaných za vyhynulé, a nebo výskyt krokodýla, který nějakým způsobem trpí deformací zadních končetin a ocasu; ovšem zvířeti s deformací nohou by potom zmiňované "poskakování", které je u kryptida označováno za hlavní způsob pohybu, činilo značné potíže.
.
Pozn.aut: V časopisu 21. století se kdysi objevil článek, podle něhož mají žáby i mloci společného předka, který je neodbornou veřejností příznačně nazýván ,,žabomlok". Jedná se o velkého tvora, jehož charakterystyckými rysy jsou dlohé mločí nohy a široká žabí tlama. Lokalitou výskytu byly bažiny; zde chytal hmyz a obrovské vážky. Předpokládá se, že žil před 300 milióny lety a byl mimořádně citlivý na změny klimatu, které také zapřičinily jeho vyhynutí. Ovšem není vyloučeno, že se podařilo několika zástupcům tohoto druhu přežít a v některých oblastech se dodnes gigantické žáby vyskytují...
.
(Doporučený článek ZDE pod titulem Krokodýlí žába)

Lovelandská žába

(syn. Lovelandská ještěrka)

Výskyt děsivého fantóma, který bývá dle oblasti výskytu nazýván "lovelandská žába" či "lovelandská ještěrka", je lokalizován v okolí města Lovelandu v státě Ohio (SSA). Zvíře se má vyznačovat ještěrčí nebo žabí tváří a kožovitou vyzáží, svědci si však všímají i záhadné mírné podoby s člověkem. Velikost se odhaduje na 90 - 120 centimetrů, váha na 20 - 35 kilogramů.
Některé svědecké výpovědi hovoří i o tom, že žába má na končetinách drápy, s jejichž pomocí stahuje do vody své oběti. Jiná pozorování mluví dokonce o tom, že tvor nějakou částí svého těla vydává tajemné jiskření.
Existuje podobnost mezi lovalandskou žábou a legendární Koppou, japonským obojživelníkem z tamních legend.
.
Popis svědectví:
3. března roku 1972; jasná a chladná noc. Strážník, který je označen pseudonymem Johnson, z auta zpozoruje, je se cosi povaluje uprostřed vozovky. V domnění, že se jedná o poražené zvíře, které některý z řidičů nechal na silnici svému osudu, strážník vystupuje z vozu, aby zvíře odklidil z cesty; zvuk otevíraných dvířek ale patrně neznámého tvora vyruší. Bytost zaujme postoj v podřepu, který připomíná bojovou pozici.
Zrak tajemného stvoření je oslepen ostrou září reflektorů. Přesouvá se pomalu ke svodidlům, a v okmžiku, kdy má končetinu zvednutou, aby bohlo překážku překročit, hledí přímo na strážníka. Následně se belhá dál směrem k řece a mizí v noci. Aniž by se Johnson ocitl v ohrožení, dodatečně po žábě střílí, avšak mine. Prapodivná nestvůra definitivně mizí.

(Obec Loveland v Ohiu, zdroj mapky: Wikipedia.org)
.
(Svědectví v jiném přepisu a zdroj námětu: http://hororfantasymagie.blog.cz/0807/lovelandska-zaba)
 


Komentáře

1 deinonych | Web | 22. července 2011 v 16:14 | Reagovat

Zajímavý článek, co se krokodýlí žáby týče tak si myslím že se asi jedná vážně a nějakého bezocasého krokodýla.

2 Kiára | 22. července 2011 v 16:17 | Reagovat

Páni, je úžasné co příroda se zvířaty dokáže. Ještě před rokem, když jsme probírali lidské tělo jsem si přála být jako ta chameleoní žába :D Kdybych se do sebe podívala, hned bych měla za jedna, ale ta krokodýlí žába mě trochu děsí...

3 Sarafína | 22. července 2011 v 16:57 | Reagovat

-Brrb..Naštěstí jsem o tom nikde neslyšela, takže dnes to slyším prvně.
-Na ten odkaz jsem se dívala, ale bylo tam upozornění, že pro můj věk to není vhodné. Radši jsem se na to nedívala. Ale aspoň máš důkaz, že jsou na to i články.
-Skvělé, moc se mi to hodí ;)

K článku:
Nepíše se náhodou-Extrémě a Chameleoní žába? :D

4 Admin | E-mail | Web | 22. července 2011 v 17:05 | Reagovat

Po delší dobu teď nebudu mít přístup k internetu, takže se omlouvám. Na případné komentáře odpovím později.

5 Skříteček2 | Web | 22. července 2011 v 17:28 | Reagovat

Nejvíc mne zaujala krokodýlí žába. Taková roztomilá třímetrová potvůrka x)

6 Keta | Web | 23. července 2011 v 11:46 | Reagovat

Páni Oo Chameleoní žába se mi líbí nejvíc, ale je mi jí chudinky líto, že se stresuje... :(
Krokodýlí ani lovelandskou žábu si nedokážu představit xD Ale obojí to zní děsivě...

7 Keta | Web | 23. července 2011 v 12:16 | Reagovat

- Samozřejmě, že by mohl - kdyby se (když už by tedy zůstával u té hlouposti a přemýšlel i mozkem) jeho mozek naučil správné informace; ty, které podává mysl.
- Ano, věřím, právě kvůli své teorii s démony ^^ Navíc nemám ponětí, čemu tedy věříš ty? Že zemřel na stáří? Nebo ho někdo zabil?
- Ale jakto? Vždyť jsme se právě shodli, že v lásce mají všichni stejnou hodnotu, protože nikoho nelze nahradit.
- Aha. Mno, má znalost vážně nesahá dál, než že cenzura má co dělat s komunismem. :D
- Ne. Sice při čtení knihy neznám autora, ale to neznamená, že bych ho z jejího obsahu nemohla poznat. Hloupý autor nemůže napsat knihu, ve které bude vystupovat postava moudřejší, než je on sám. Konečně, on tu postavu vymyslel a vymyslel i všechny věci, které postava říká a na které myslí. Jednoduše není možné, aby se mu to nějakým zázrakem podařilo Oo
- No jistě, takové té "přečteme si to předtím, než to vydáme", hm? Ale tahle cenzura je normální xD
- A myslíš, že v té nové éře ještě půjde o takové věci, jako kde se postaví který obchoďák? Pokud neskončí svět a začne nová éra, tak předpokládám, že dojde k úplné změně lidstva a jeho chování ^^
- Aha. A ti rozhodují za zbytek Evropy? Francie - která způsobila Napoleonské války - a Německo - které způsobilo první i druhou světovou? Oo
- "Lidé, kteří jsou na úrovni zvířat" na tom ale podle mě musí být vážně dobře! Vlastně jsem ještě neviděla lidi na úrovni zvířat, pokužel jsou zatím stále všichni lidé příliš nízko na dosáhnutí této výše.
Ovšem, v tom tvém článku to bylo myšleno naopak, ach jaká škoda, že lidé, kteří píší tyto "moudré" články, mají zcela zvrácený pohled na svět! *nasadí dramatický výraz*
- Dobrá, dobrá.. Jak už jsem říkala, proč řešit, že někdo žije líp a někdo hůř, když všichni žijí špatně? :D
- Jenže já kupodivu nemluvím o valčíku a polce xDD
Ale jo, na taneční parket patří, až na to, že na taneční parket na diskotékách ^^ A právě tanec bez zákonů je to, co mě naplňuje čirou radostí z pohybu. To, při čem se cítím svobodná. Jediným pravidlem je - splynout s hudbou a snažit se libovolnými pohyby vlastního těla vyjádřit její melodii. ^^
- Ale jakto? Já myslela, že když někdo žije v Americe, automaticky je pod vlivem veškerých "antiinteligenčních" věcí, které připravily o inteligenci i zbytek amerického obyvatelstva. Nebo snad pro přistěhovalce platí jiná pravidla?
- Hah, no samozřejmě, Američané také potřebují nějaký způsob zábavy, ne jen jídlo a peníze. Chtějí poslouchat nějakou hudbu a koukat na nějaké filmy (a tomu se říká kultura, že? :D) Ale tys to napsala, jako kdyby nic z toho nepotřebovali a Německo zase nepotřebovalo peníze...
- Vážně?! Oo Má paměť je mizivá, měla bych si někde uchovávat všechny rozhovory, abych se neopakovala :D
- Jenže viník je mrtvý, protože když letěl v letadle a naboural, logicky umřel :D
- Je jedno jestli jen nebo především. Myslet na stát a národ mi přijde divný. :D

8 Lady Nataly | E-mail | Web | 24. července 2011 v 20:06 | Reagovat

Zajímavý článek.
Svět kolem nás nikdy nepřestane fascinovat.
Mimochodem ,máš krásný lay. :)

9 SHRIMP | 25. července 2011 v 13:11 | Reagovat

podle me byla ta zaba jen ve stresu :-)

10 TigresSinai | Web | 26. července 2011 v 13:25 | Reagovat

Podobnú fotku mám aj ja...ale silne pochybujem, že je to tento druh :D

11 onychia | Web | 5. října 2016 v 15:40 | Reagovat

pujcky solidni bez podvodu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama