Červenec 2011

Záhadné žáby z říše kryptozoologie

22. července 2011 v 15:43 | Anna |  Kryptozoologie
Trio záhadných žab, jejich existence je pro oficiální vědu nemalým oříškem.

Chameleoní žába

Tajemná žába nalezená poblíž indického města Thiruvananthapuram (stát Kerala) dokáže měnit své zbarvení v extrémně krátkých časových intervalech.
.
Fotograf, který ji objevil, uvedl, že původně bylo její zbarvení bílé, potom se však začalo měnit do žluta a následně žába zešedla. V noci pak získala tmavě žlutý nádech a na okamžim její kůže dokonce zcela zprůsvitněla, takže odkryla pohled, který bývá skryt pod zevní vrstvou pokožky včetně vnitřních orgánů.

Vodní hadi

18. července 2011 v 20:37 | Anna |  Kryptozoologie
V následujícím článku se Vám představí tři nejzajímavější případy celosvětového fenoménu tajemných "hadovitých" oblud.

1) Nabau

V okolí řeky Rajang na Borneu se z vrtulníku podařilo vyfotografovat záhadného tvora, dlouhého kolem třiceti metrů. Šlo o gigantického hada.
Podle charakteristických znaků se zřejmě jednalo o obrovského hroznýše. Jeho kůže měla načernalý odstín a hlava se podobala dračí, čelisti prý dosahovaly na hada nezvyklé délky.
Domorodí obyvatelé tvora nazývají Nabau a mají z něj panickou hrůzu. Odborná veřejnost snímek označila za podvrh, přesto některé asijské denníky poukázaly na fakt, že byl nedávno v Kolumbii objeven obrovský had Titanoboa cerrejonensis, který se pozorovanému objektu nápadně podobal. Jeho rozměry však byly o poznání menší - i navzdory tomu, že se jednalo o největšího dosud objeveného hada. Zde je fotografii pořízená z vrtulníku:

Tajemná hmota z Raleigh

10. července 2011 v 22:50 | Anna |  Kryptozoologie
Dálkový průzkum městské kanalizace v Severní Karolíně přinesl šokující poznatek. Tamní stoka ukrývá neznámou formu života, kterou moderní věda nedokáže s konečnou platností opatřit příslovečnou vinětou!

Masitá hmota se vyznačuje růžovou barvou a slizkým vzezřením. To, že jde o živý organismus, potvrzuje aktivní pohyb (hmota pulzuje, přičemž je kontrakce ne nepodobná dýchání = tzn. jedná se o proces látkové výměny) a rekce na okolní podněty.
Výskyt tajemné entity v městské kanalizaci byl odhalen díky jednomu z pravidelných průzkumů stok za pomoci dálkových kamer. Lokalizován je pod městem Raleigh.