Ica kameny

20. prosince 2010 v 13:22 | Anna |  Kryptozoologie

Kontraevoluční teorie: žili Indiáni s dinosaury?

Evoluce je vývoj a přeměna živé hmoty na základě tzv. přirozeného výběru, který zvýhodňuje či znevýhodňuje genetické propozice jedinců. Je-li genofond vyhovující, zaručí přežití nositele a tím pádem předání kvalitní informace na jeho potomky. 

Za otce evolučního principu je považován britský přírodovědec Charles Darwin, který jej publikoval v osmnáctém století. Se svými hypotézami o vývoji druhů však narazil na tvrdou bariéru kolektivního skepticismu; křesťanská Evropa považovala evoluci za urážku Bible, neboť teorie popírala některé údaje řečené v Písmu svatém (např. posouvala vnik světa ke dřívějšímu datu, vyvracela myšlenku, že všechny organismy stvořil Bůh, jsou proto neměnné, apod.). Trvalo mnoho let, než počet Darwinových příznivců převýšil počet odpůrců, a ještě o mnoho déle, než byla evoluce veřejností akceptována. Nyní je pokládá za nevyvratitelný fakt a jen málo kdo by se o ní odvážil pochybovat. 
Existují ale četné důkazy, které ji popírají. Tento článek pojednává o jednom z nejzajímavějších kontraevolučních argumentů - Ica kamenech.

Ica - Kamenná knihovna

1996, léta Páně: Dr. Javier Carbera Darquea, peruánský lékař, který se rozhodl pověsit medicínu na hřebík, si zakládá ve městě Ica v Peru Museo de Piedras Grabadas. K vidění je tu na padesát tisíc rozmanitých andesitových kamenů s okysličenou zevní vrstvou, v níž jsou vryty fascinující obrazce. Do dějin vědy se zapíšou přímo ohnivým písmem. Mimo jiné zde můžeme spatřit neuvěřitelné výjevy, např. zachycující člověka (Homo sapiens) v přímém kontaktu s dinosaury: loveckém ataku za pomoci loveckých seker a domestikace pravěkých ořů jako jezdeckých zvířat. Na rytinách lze rozeznat stylizované obrazce Tyrannosaura, Tryceratopa (který však v JM nežil - pozn.aut.), Brontosaura, Stegosaura, různých druhů Pterodaktylů aj. Zobrazená kultura zase připomíná Aztéky či Inky.

An Ica stone showing an ancient Peruvian riding a Triceratops (habitat, North America).

Mimo to však obsahují také zobrazení detailní dokumentace několika fází operace srdce, přičemž jsou takovéto znalosti z oblasti medicíny i historie přinejmenším šokující. Kde vzala primitivní ická kultura, která rytiny údajně zhotovila, potřebné vědomosti? Podle některých teorií získala pradávná civilizace vědomosti od návštěvníků z vesmíru, což by navazovalo i na teorie světoznámého badatele Ericha Antona Paula von Dänikena, který se proslavil svými hypotézami o zásahu mimozemšťanů do vývoje lidstva.

Museum

Druhá teorie, na kterou přišel sám Javier Cabrera, hovoří o nikoli primitivní, ale nesmírně vyspělé ické civilizaci, která dokázala provádět operace srdce, transplantace mozku, létat a dokonce znala teleskop. Ve své knize The Message of the Engraved Stones rozvíjí teorie, podle nichž pochází kultura ze souhvězdí Pleiády.
Posledním a z hlediska kryptozoologie nepochybně nejzajímavějším předpokladem je ten, podle nějž se časové přímky obou druhů, tedy člověka a dinosaura, jednoduše protnuly. Tyto dva druhy tak žily vedle sebe. Mohlo snad dojít k soudobé existenci člověka a dinosaura? A vyhynuli dinosauři později, než se předpokládalo, nebo se první lidé na Zemi objevili o něco dřív? V každém případě je evoluční teorie mylná!

Pravda, nebo lež?

Javier Cabrera prý získal svou sbírku kamenů v roce 1955, kdy je objevil v nedaleké jeskyni místní farmář a doktorovi je donesl. Tato jeskyně nebyla nikdy vědecky zkoumána a Dr. Cabrera údajně zná cestu k tunelu, kde je podobných kamenů ukryto dalších 100 000. 
Farmář byl následně zatčen za falšování dalších rytin, které prodával pod nálepkou "zaručeného originálu". Roku 1975 se zase doznali Basilio Uchuya a Irma Gutierrez de Aparcana k prodání falešných kopií Darqueamu, přičemž náměty sháněli v různých tiskovinách včetně učebnic, komixů a časopisů. Řadě padělatelů šlo o přilákání turistů, plagiáty však podlomily pověst kamenů skutečných a v konečném důsledku měla jejich snaha kontraproduktivní účinek.
Na základě vědeckého zkoumání však lze rozlišit originály od padělků - dle citovaného zdroje "originály mají oxidovanou patinu na leptu která prokazuje jejich stáří, tato patina se objeví pouze velkým věkem". 

Ica stones

Doktor Cabrera dodal ke zkoumání vzorky těchto kamenů, jenž prošly rukama vědců a odborníků z řad NASA, kteří shodně konstatovali, že materiál je starý nejméně jeden tisíc let, pravděpodobně však 10 000 let.
Těžce zpochybnitelný je též argument, že jeden z kamenů zobrazuje druh ryby, která těžko mohla být vyhynulá milióny let, jak se předpokládalo, neboť se s ní logicky dávný malíř musil "osobně" setkat. (Někteří biologové však namítají, že žádný takový druh neexistuje.)
Dalším argumentem, který Dr. Cabrera používá ke své obhajobě, je, že kameny sestávají příliš tvrdými na to, aby do nich byla schopna primitivní civilizace něco vrývat. Faktem ale je, že obrazce jsou vryty do vrstvy na povrchu, nikoli do samotných kamenů.
Musím podotknout, že je téměř vyloučeno, aby tak přesné nákresy dinosaurů byla primitivní kultura schopna zhotovit pouze za pomoci kosterních pozůstatků. Potkávali se tedy domorodci v Peru s dinosaury, na kterých dokonce jezdili?
Nelze opomenout ani fakt, že ne příliš vzdálená Amazonie je dodnes považována za lokalitu výskytu Stoa, tedy jakéhosi bratrance Tyrannosaura, přeživšího z dávných dob.

Je tedy kamenná knihovna archivující vědomosti dávné civilizace pouhý podvod, nebo dech beroucí skutečnost?

Další nálezy, které hovoří proti evoluci

Po objevu v Ice následovaly další nálezy, které se vědecké obci nepovedlo jen tak smést ze stolu. Jedním z nich byl například objev tříprstých dinosauřích stop, ke kterému došlo roku 1995 na Turmenianské rovině na území bývalého Sovětského svazu. Vedle nich zůstaly v zemi obtisknuty i stopy bosých lidských chodidel. Tato cesta, na které se vedle sebe nachází otisky nesoudobých druhů, je dlouhá půl kilometru.
Dalším nálezem je zkamenělina trilobita rozšlápnutého botou, starého více než 440 milionů let. 
Dále byly u Glen Rose v Texasu nalezeny v zemině otisky lidského těla vedle těla dinosaurů, stáří je určeno na 135 milionů let (spadá do období svrchní křídy). Na tomtéž místě došlo též k nalezení zkamenělého lidského prstu (viz obrázek). Prst byl pečlivě přezkoumán a Dr. Dal Peterson prohlásil, že jeho pravost je nevyvratitelná.
Podobné nálezy, jako jsou ické kameny, pochází i z mexického naleziště Acámbara (4500 let). 
tento článek pojednává o všech známých důkazech. 

prst

Některé ze zažitých principů evoluce vyvrací i nový britský výzkum, který dokazuje, že se navzdory rozšířeným předpokladům mozek živočichů nevyvíjí stejnoměrně, ale některým druhům roste rychleji. Důvodem mám být prvořadě velikost živočicha, druhořadě potom síla jeho sociálních pudů: solidárně žijící zvířata mají méně šedé kůry mozkové nežli zvířata žijící sociálně, a to z důvodu, že s okolím příliš nekomunikují. (Článek)

Pokud Vás téma zaujalo, vřele doporučuji přečíst tento článek, kde jsou poutavě dokumentovány
veškeré známé důkazy proti evoluci. Doporučené odkazy zde, tu a tady.
Zdroj obrázků: zde.
 


Komentáře

1 Skříteček2 | Web | 20. prosince 2010 v 13:56 | Reagovat

Myslím si, že je to pravda, přesvědčil mne hlavne odstavec "Další nálezy které hovoří proti evoluci". To je fakt něco...

2 Lara | 20. prosince 2010 v 14:47 | Reagovat

Wau O_O

3 HAAS | Web | 20. prosince 2010 v 14:59 | Reagovat

Zajímavé, ale bohužel: nevěřím, že by žili indiáni a ještě k tomu lidé s dinosaury. Pokud jsem kameny Icy z Jižní Ameriky, pak tam nemá co dělat také rod Triceratops. Jinak je to ale zajímavé... A s tou Agustinií se moc omlouvám, musel to být překlep (budu muset psát pomaleji... :-D).

4 deinonych | Web | 20. prosince 2010 v 15:25 | Reagovat

O tom už sem taky něco slyšel. Podle mě to možná jsou jen rekonstrukce podle nalezených kostí. Jestli ti indiáni byli skutečně tak vyspělí tak by to pro ně nemusel být problém.

5 Keta | Web | 20. prosince 2010 v 17:22 | Reagovat

No já nevím... Kdo kdy tvrdil, že k tomu, abych mohla namalovat dinosaura ho musím vidět na vlastní oči? :D MĚ by stačilo, kdyby mi jakákoli bytost, se kterou mám telepatické spojení, poslala do mysli jejich obrázek xD
Ne, ale myslím to vážně - co když třeba dinosaury viděli ve snu? :-D

6 HAAS | Web | 20. prosince 2010 v 18:21 | Reagovat

Možná má Deinonych pravdu. A jestli se ti indiáni přemisťovali třeba z jedné Ameriky do druhé tak mohli něco takového kreslit. Ale stejně je to zvláštní... Asi o tom taky někdy napíšu článek.

7 Lara | 20. prosince 2010 v 21:17 | Reagovat

Moc díky xD A k tomu jestli to vydám knižně - Nevím jestli to vyjde , protože Doom , Mars City ,Flyn a další takové až na Lauru , Ember , Joeyho a pozměněný děj už svého majitele má takže to asi tak lehké nebude xD Ale opravdu hrozně moc děkuju :)

8 TsuchiKim | Web | 20. prosince 2010 v 22:13 | Reagovat

ono také v době, když jsem ho psala docela platilo :D (to motto) ale děkuju za pochvalu :-) pokud by pocity, které vyvolává pochvala byly jako smích (prý prodlužuje život, ale jestli je to tak, tak jsem nesmrtelná, muhehehe :D), tak jsem o 10 let mladší :-)

jinak ke článku, někde jsem četla, že prý kdesi našli kostru člověka, která byla starší než dinosauři, co myslíš, je možné, že na Zemi žili lidé ještě před dinosaury? :-)

9 Lara | 20. prosince 2010 v 22:30 | Reagovat

Díky za rady :D Někde si to poznamenám a budu nad tím přemýšlet .. :D Kdysi jsem se chtěla stát spisovatelkou , pak to přebilo lákavost dělat hry a teď mě zase bere to , být spisovatelkou já vážně nevím :D

10 murari | 21. prosince 2010 v 13:19 | Reagovat

Kniha Jonathan Gray - Dead Men's Secrets je takovychto podivnosti plna.

11 Skříteček2 | Web | 21. prosince 2010 v 16:18 | Reagovat

Ty výsledky ankety jsou fakt hustý O_O

12 Keta | Web | 22. prosince 2010 v 13:51 | Reagovat

[11]: Copak nevíš, že ptáci jsou dinosauři, kteří přežili? :-D

13 Admin | E-mail | Web | 22. prosince 2010 v 19:05 | Reagovat

[12]: Já měla na mysli dinosaury v původní podobě, ne vyvinuté do ptačí podoby. To by totiž evoluční teorii podtrhlo, nikoli vyvrátilo.

14 Vědec Záhad | 23. prosince 2010 v 13:27 | Reagovat

Mno - já tomu moc nevěřím - je totiž klidně možné, že indiáni objevili kostry dinosaurů a pak si je představovali jak asi vypadali, když dinosauři žili a zaznamenávali to do kamenů.

15 Šílená Bruneta P =) | Web | 23. prosince 2010 v 22:09 | Reagovat

... No... čumím... dinoasuři jsou moje parketa, a tohle mě naprosto uchvátilo...  vyvrátilo mi to názor a... prostě nemám slov. Úžasný článek

16 lukyn | E-mail | 3. dubna 2011 v 22:06 | Reagovat

máš to fakt hustý a jestli chceš být spisovatelkou laro tak do toho di protože ti to fakt de a jak:)

17 tom | 19. května 2011 v 0:09 | Reagovat

zajimavé je že jdou málo vidět kameny ica na kterých je detailně vyobrazen pruběh transplantace srdce asi někdo chce aby se lidi zaměřovali hlavně na dinosari kteří nejsou zas až tak duležití

18 tom | 19. května 2011 v 0:18 | Reagovat
19 Lai | E-mail | Web | 18. července 2011 v 20:57 | Reagovat

Tzv. "kontraevoluční argumenty" představují světové veřejnosti i vědecké sféře důkazy a teorie, které vyvracejí evoluční princip. Mezi nejvýznamnější artefakty v rukou odpůrců evoluce patří i tajemné Ica kameny z Jižní Ameriky. Svým němým svědectvím možná dokazují odvážnou tezi: lidstvo žilo zároveň s dinosaury!

20 Gavin Milarrr | 18. září 2012 v 7:38 | Reagovat

Chce to trochu kritického myšlení. Přehlídka dinosaurů, kteří se pohromadě vyskytovali jen v popularizačních materiálech, indiáni oblečení stejně jako v patnáctém století, celkový naivismus zpracování v kontrastu se sofistikovanými úkony zobrazovanými na kamenech... Je to moderní podvrh.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama