Srpen 2010

Izraelské mořské panny

31. srpna 2010 v 13:55 | Anna |  Kryptozoologie
Mořské panny jsou jablkem sváru mezi námořníky a vědci již celá tisíciletí. V průběhu minulého století sice počet jejich pozorování rapidně klesl, přesto se i v moderní době můžeme setkat s mediálními senzacemi v podobě nových, šokujících objevů. Mezi nejnovější z nich patří i případ "Izraelských panen", který loňského léta obletěl celý svět.

Ratzilla

21. srpna 2010 v 16:13 | Anna |  Kryptozoologie
Ratzilla (sloučenina slov "rat" = krysa a "zilla" = gotzilla): Posledních zprávy hovoří o výskytu podivných zvířat v obytné čtvrti v Bradfordu na severu Anglie. Podle svědectví mají zvířata připomínat obrovské tmavé krysy, které mohou měřit až tři čtvrtě metru.
Jako důkazní materiál vědcům slouží zabitý exemplář, který místní občan Brandon Goddard (31) údajně zastřelil ranou do hlavy. Podle jeho slov se však dalším čtyřem jedincům podařilo uprchnout. "Kdoví, kolik jich bude, až se rozmnoží," nechal se slyšet Goddard před britským deníkem The Sun.


Run-šáh

15. srpna 2010 v 16:44 | Anna |  Kryptozoologie
Run-šáh ("vítěz nad vodami"): "Delší dobu cosi podivného plavalo souběžně s námi. Dlouho jsme si mysleli, že jde o nějakou velkou rybu. Ale potom jsme si všimli, že na hlavě tohoto divného tvora jsou jasně vidět vlasy, a v předu to nejsou ploutve, ale … ruce!" Toto svědectví poskytl Íránským novinám lodní kapitán Gafar Gasanov, když se svou lodí doplul do města Enzel. Po té, co se výpověď objevila v tisku, se však strhla lavina obdobných pozorování. Do redakce proudily dopisy, v nihž se mnoho íránců doznalo, že se s podobným tvorem střetlo také.


Levhartí lidé

8. srpna 2010 v 20:32 | Anna |  Kryptozoologie
Levhartí lidé: V rovníkových pralesích, které pokrývají mj. i značnou část nigerijského povrchu, žije již po celá staletí domorodý kmen Jorubů. Jejich bohaté kulturní dědictví zahrnuje také nesčetné množství legend, které lze lehce zaměnit za výkvět nezměrné fantazie. Ne vždy si ale můžeme být jistí, zda nemá pověst reálný základ.