Chupacabra

2. ledna 2010 v 19:10 | Anna |  Kryptozoologie
Chupacabra (zabíják koz): (česká výslovnost "čupakabra") tento tvor by se měl údajně vyskytovat v oblasti Španělska a Mexika. Vzhledem prý připomíná psa či kojota, který má tělo pokryté jen malým množstvím srsti. Vrásčitá kůže má mít namodralý odstín a působit až mrtvolným vzezřením. Oči jsou usazené hluboko v lebce, tvar čenichu typický pro psovité šelmy, a stejně tak i ocas a nohy. Co je ale na tomto tvoru tak zvláštního?
Na internetu se objevily záznamy z veřejné pitvy chupacabry, nespočet fotografií dokládá jeho exitenci, mnoho svědectví vypovídá o jeho spatření a v jednom muzeu byl dokonce vystavován. Přesto dosud není oficiálně uznaný jako žijící tvor. Svědci, kteří se s chupacabrou údajně setkali, se často schodují na tom, že na ně dlouhou chvíli hleděl. Potom pocítili náhlý pocit nevolnosti a v obrovských bolestech klesli k zemi. Tvor poté zmizel. Je možné, že dokázal tento fyzický stav vyvolat pouhým pohledem? Další doslova šokující výpověďí je tvrzení pana Wockmana, který se chupacabru pokoušel zastřelit, což bylo však dočista nemožmé - zvíře je prý nezranitelné. Jediným případem, kdy bylo skutečně zabito, je 1.12.2000. Jeho fotografie byly vytištěny v některých tamních denících, snímky ale byly rozmazané a neostré.
Wockman však zvíře trefil. Dočasně ho tím ochromil a podařilo se mu jej svázat. Když zavolal svou sestru, zooložku Stacy Wockman, diagnostikovala, že se jedná o zvíře dosud vědecky nepopsané.
S. Wockman ale chupacabru údajně také zahlédla. Bylo to na příjezdové cestě domu její matky,k am jí bratr kvůli nálezu volal. Domnívá se, že mohla nalézt druha postřeleného živočicha. Ten později pošel na následky poranění.

V současné době je internet zaplaven neuvěřitelným množsvím fotografií tohoto zvířete. Nedávný nález roku 2009, který byl kompletně zdokumentován, jeho existenci veřejně potvrdil, tvor se všěak stále nedočkal zařazení na seznam moderních objevů.

O další zvláštní schopnosti vypovídá hromadné svědectví španělských a mexických statkářů. Mělo by se jednat o dovednost chupacarby měnit barvu pomocí takzvaných chromatocytů, umístěných v podkožní tkáni (stejně jako chameleon.) Spektrum barev u chupacabry je prý velmi pestré - od červené, přes modrou až po fialovou barvu aj.

Mexičtí farmáři nacházejí dobytek, napadený chupacabrou, kompletně zbavný krve. Stejně tak chybý i vnitřnosti, samotné tělo však poškozené není. Podobným principem konzumoval kořist i vakovlk, údajně vyhynulý australský vačnatec. Na jeho (chupacabry) jídelníčku však figurují i plody jako například banány. Mělo by se jednat o extrémě nebezpečného predátora, který se při lovu může spolehnout na výbornou loveckou taktiku.

V roce 2009 byl v Texasu nalezen mrtvý chupakabra, který byl následně předán do rukou vědců. Muž jménem Linn Butler mýtického predátora prý nalezl ve svém kurníku mrtvého. Odborníci se jej rozhodli vypreparovat a vystavit v muzeu. Nález se stal tamní obrovskou senzací.
V rozhovoru pro Los Angeles Times prohlásil preparátor Jerry Ayer, který s pozůstatky chupacabry pracoval: "Abych byl upřímný, netuším, co to je. Možná bych řekl, že jde o nějákého kojota s tělesnou vadou, nějáké hybridní plemeno či genetickou mutaci.Okolo tlapek má stvoření drobné chmýří,jakoby kožešinkové ponožky.Dále má také trochu srsti na páteři.Vypadá velmi podivně."Rozhovor otisklo rovněž České zpravodajství Novinky.cz.
Výskyt:pozorování jsou hlášena ze Španělska,Mexika,Texasu,USA a Ruska.Texas s Mexikem sdílí hranice a vyjma Ruska leží všechny tyto státy ve stejném podnebném pásmu.

Někteří výzkumníci,kteří se snažili veřejnost uklidnit je upozorňovli na to,že může být "mýtická bestie",jak chupacabru pojmenovali některé novinové titulky,pouze opice.Takto se jeví i na snímku nahoře,její vzhled je však o poznání bizardnější.Tato fotografie je ale pravděpodobně podvrh a v žádném neodpovádá jinak ustálenému popisu chupacabty.
V roce 2008 se tohoto živočicha podařilo dokonce natočit.Snímek vytvořil texaský policista Brandon Reidel,který ho z auta zahlédl při kontrole na opuštěné polní cestě.Sledoval tvora do té doby,než odbočil do křoví.Rychlost,s kterou před automobilem utíkal svědšila o jeho dobré kondici ačkoli se i živé zvíře jevilo "ve stádiu rozkladu",jak ho kdysi popsala již zmíněná Wockmanová.,,Nejdřív jsme něvěděli,co to je,vypadalo to jako kojot,ale když jsme na to stvoření přiblížili záběr,tak bylo jasné,že to kojot nění."Vysvětlil policista novinám.,,Prostě to nevypadá jako kojot,pes či něco podobného."Sheriff uvedl,že ,,by si přál navázat spolupráci s důveryhodnýou vědeckou společností,aby se co nejdřív podařilo celou záhadu vyřešit",napsalo jedno z českých zpravodajství.
 


Komentáře

1 °SwĘeT♥[DáDuLE]°™ | Web | 3. ledna 2010 v 1:25 | Reagovat

ahojky.. jen ták koukám na tvuj blog.. a je moocz hezky..=Đ ták Pá
PS: já už dávno spím... xD =Đ

2 kryptozoologicky | 3. ledna 2010 v 14:04 | Reagovat

Podle LKS (Londýnské kryptozoologické společnosti) se má jednat o klokana s hlavou psa a bodlinami, který žije v jeskyních.

3 TsuchiKim | Web | 4. ledna 2010 v 16:50 | Reagovat

to ti závidím, já celkem taky nebýt toho, že dneska je nejhorší den :D
a jak tak čtu ten článek, tak ještě že nežiju ve Španělsku, nebo tak někde, protože potkat bych se s Chupacabrou nechtěla :D, jenom mi nejde na rozum jak myslíš, to, že Mexiko sdílí hranice se Španělskem :?

4 TsuchiKim | 4. ledna 2010 v 20:32 | Reagovat

to ale není pravda, vždyť Španělsko je v Evropě a Mexiko v Americe, ne? :)

5 Lara *Tvoje BLACK CAT SB* | Web | 4. ledna 2010 v 21:15 | Reagovat

No...Vypadá to jako nahý čokl xD Skvělé.

6 Administrativ | 5. ledna 2010 v 19:52 | Reagovat

[5]: :-D Pravda :-D

7 chupacabra | 19. srpna 2010 v 12:38 | Reagovat

Tohoto tvora ja miluju <3 Jeho jmeno mam vsude.Neni to nic divneho:D jen neco zmutovaneho:)Aspon myslim.

8 ufoarea51 | 6. března 2011 v 9:42 | Reagovat

caw dobri blog pozrisi aj ty môj mam clanok o chupacabre docela dobre som to spracoval a môžeš aj hlasovať za to či veriš na nu alebo nie
www.ufoarea51.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama