Leden 2010

Video-Jednorožec

31. ledna 2010 v 20:21 | Anna |  Kryptozoo-videa


Zdroj: YouTube.com

Tento vidozáznam se před dvěma lety objevil na internetová stránce YouTube.com. Zda jde o podvod, nebo jsou záběry autentické, se bohužel dosud neví.

Video-Chupacabra 2

31. ledna 2010 v 20:06 | Anna |  Kryptozoo-videa

Zdroj: YouTube.com

Buckshawská příšera

23. ledna 2010 v 16:11 | Anna |  Kryptozoologie

Buckshawská příšera - ,,kočkodivočák"

Buckshawská příšera: Malou britskou vesničku Buckshaw, která se nachází poblíž Manchesteru, v poslední době zaměstnává děsivý tvor, jehož současná věda nedokáže spolehlivě zařadit. Má prý mohutné tělo, obrovskou hlavu a dlouhou tmavou srst.

Vypadá jako něco mezi divočákem a malou kočkovitou šelmou, napsalo České zpravodajství Tn.cz. Další z teorií hovoří pouze o obrovském divočáku, to však myslivci vyvracejí s argumentem, že divoké prase by na rozdíl od Buckshawské příšery nebylo schopné skolit jelena. Nálezy roztrhaných jeleních těl, ke kterým v oblasti dochází, se totiž připisují právě příšeře.

Zvíře se jednou podařilo dokonce vyfotografovat a následně snímek proběhl tiskem (Daily Mail), bohužel však nebyl v příliš dobré kvalitě. Pátrací výpravy končí neúspěšně příčinou děsu, který lovečtí psi cítí, kdykoli se dostanou do údajné blízkosti tohoto tvora, proto jej není možné vystopovat.

Na velmi zajímavý posudek přišel místní vesničan Tony Keving, podle nějž se jedná o obrovskou hyenu.

Na jihu Georigie v USA se během uplynulého roku pohyboval rekordní exemplář divokého prasete, který vzhledem ke své zarážející velikosti děsil místní farmáře. Nakonec se povedlo jej zastřelit a snímky obletěly celý svět. Zvíře však nepáchalo škody na majetku a povětšinou se drželo daleko od lidských obydlí. 

Gigantický divočák předzdívaný ,,Hogzilla"
Foto: Tn.cz

Video - Nessie

22. ledna 2010 v 19:28 | Anna |  Kryptozoo-videa


Zdroj: Tn.cz

Video-Nessie

22. ledna 2010 v 19:18 | Anna |  Kryptozoo-videa


Zdroj: Tn.cz

Lizzie

13. ledna 2010 v 20:13 | Anna |  Kryptozoologie

Lizzie: Podle svědectví některých rybářů obývá jezero Loch Loch tajemná obluda o délce přibližně třiceti stop (cca tři metry), která má na zádech tři výčnělky podobné hrbům. Vzhledem velmi připomíná Mosasaura - gigantického podmořského plaza, který žil v období svrchní křídy. Měl protáhlou ozubenou čelist, mohutné hydroanamické tělo a velmi silný ocas. Předpokládá se, že vyhynul na konci druhohor, ovšem přežití některých jedinců v ledových evropských jezerech není zcela vyloučeno. Tomu, že je vskutku tato vodní plocha osídlena podivným živočichem odpovídají i četná svědectví rybářů. Jedno z nich vypráví o lovu štik, který se však zvrátil v divoký souboj, když za udici místo ryby zabrala rozzuřená Lizzie. ,,Tvor divoce a zuřivě tahal za udici," vypověděl rybář. Podle něj však po chvíli nestvůra zmizela, protože ,,ji to zanedlouho přestalo bavit".
Některá svědectví přirovnávají plavoucí Lizzii k převrácenému člunu či kmenu stromu. V každém případě se o tuto legendu začal zajímat dokonce i vědecký svět a jeho pátrací expedice, vybavené sonary, pod hladinou zaznamenaly neznámý objekt nezvykle velkých rozměrů.

Mosasaurus - foto: Zdroj

Doporučený odkaz: ZDE

Záhadné žáby

3. ledna 2010 v 15:34 | Anna |  Kryptozoologie

Indická žabí bohyně

Tajemná žába nalezená poblíž indického města Thiruvananthapuram dokáže měnit své zbarvení v exstrémě krátkých časových intervalech. Fotograf, který ji objevil, uvedl,že původně bylo její zbarvení bílé, potom se však začalo měnit do žluta a následně žába zešedla. V noci pak získala tmavě žlutý nádech a jeden čas byla její kůže dokonce průhledná. Indové ji uctívají jako bohyni: ,,zdálo se to být úplně zázračné, že žába může takto měnit barvu. Lidé nyní přicházejí a chtějí ji uctívat a modlit se k ní," prohlásil Rej Kumara, který žábu nalezl. Ta se však nachází ve velmi špatném stavu a odmítá potravu, což je podle některých odborníků zapříčiněno stresem, jemuž je vystavena.
Profesor Oommen V. Oommen v rozhovoru pro deník Sun řekl, že některé druhy žab zbarvění mění zcela běžně, aby odstrašily nepřátele, ale v zápětí dodal: "z toho, co jsem slyšel, však tato žába mění barvu tak často, že je to přinejmenším neobvyklé. Jistě to bude stát za podrobnou studii."

Krokodýlí žába

Oproti tomu je tropický ostrov Borneo podle domorodců osídlen gigantickým druhem ,,krokodýlí žáby", která se pohybuje převážně v bažinatých oblastech poblíž řeky Segama. Dorůstá délky okolo tří metrů, má velkou hlavu, která připomíná krokodýlí a obrovské vypoulené oči. Ačkoli není domorodcům nijak nebezpečná a loví pouze drobné suchozemské živočichy, vzhledem ke své velikosti skutečně nahání strach. Nejpřijatelnějším vysvětlením jejího původu je buď přežití pravěkých zástupců mloků či žab, vědou pokládaných za vyhynulé, a nebo krokodýl, který nějakým způsobem trpí deformací zadních končetin - ovšem to by mu potom zmiňované ,,poskakování" činilo značné potíže.
Nedávno se mi podařilo najít výstřižek z novin, podle něhož mají žáby i mloci společného předka, který je neodbornou veřejností příznačně nazýván ,,žabomlok". Jedná se o velkého tvora, jehož charakterystyckými rysy jsou dlohé mločí nohy a široká žabí tlama. Lokalitou výskytu byly bažiny; zde chytal hmyz a obrovské vážky. Předpokládá se, že žil před 300 milióny lety a byl mimořádně citlivý na změny klimatu, které také zapřičinily jeho vyhynutí. Ovšem není vyloučeno, že se podařilo několika zástupcům tohoto druhu přežít a v některých oblastech se dodnes gigantické žáby vyskytují...

Doporučený článek ZDE


"Vetřelec"-video

3. ledna 2010 v 12:19 | Anna |  Kryptozoo-videa


1. Článek Tn.cz ZDE
2. Článek Tn.cz ZDE
3. Článek Novinky.cz ZDE

Chupacabra

2. ledna 2010 v 19:10 | Anna |  Kryptozoologie
Chupacabra (zabíják koz): (česká výslovnost "čupakabra") tento tvor by se měl údajně vyskytovat v oblasti Španělska a Mexika. Vzhledem prý připomíná psa či kojota, který má tělo pokryté jen malým množstvím srsti. Vrásčitá kůže má mít namodralý odstín a působit až mrtvolným vzezřením. Oči jsou usazené hluboko v lebce, tvar čenichu typický pro psovité šelmy, a stejně tak i ocas a nohy. Co je ale na tomto tvoru tak zvláštního?
Na internetu se objevily záznamy z veřejné pitvy chupacabry, nespočet fotografií dokládá jeho exitenci, mnoho svědectví vypovídá o jeho spatření a v jednom muzeu byl dokonce vystavován. Přesto dosud není oficiálně uznaný jako žijící tvor. Svědci, kteří se s chupacabrou údajně setkali, se často schodují na tom, že na ně dlouhou chvíli hleděl. Potom pocítili náhlý pocit nevolnosti a v obrovských bolestech klesli k zemi. Tvor poté zmizel. Je možné, že dokázal tento fyzický stav vyvolat pouhým pohledem? Další doslova šokující výpověďí je tvrzení pana Wockmana, který se chupacabru pokoušel zastřelit, což bylo však dočista nemožmé - zvíře je prý nezranitelné. Jediným případem, kdy bylo skutečně zabito, je 1.12.2000. Jeho fotografie byly vytištěny v některých tamních denících, snímky ale byly rozmazané a neostré.
Wockman však zvíře trefil. Dočasně ho tím ochromil a podařilo se mu jej svázat. Když zavolal svou sestru, zooložku Stacy Wockman, diagnostikovala, že se jedná o zvíře dosud vědecky nepopsané.
S. Wockman ale chupacabru údajně také zahlédla. Bylo to na příjezdové cestě domu její matky,k am jí bratr kvůli nálezu volal. Domnívá se, že mohla nalézt druha postřeleného živočicha. Ten později pošel na následky poranění.

V současné době je internet zaplaven neuvěřitelným množsvím fotografií tohoto zvířete. Nedávný nález roku 2009, který byl kompletně zdokumentován, jeho existenci veřejně potvrdil, tvor se všěak stále nedočkal zařazení na seznam moderních objevů.

O další zvláštní schopnosti vypovídá hromadné svědectví španělských a mexických statkářů. Mělo by se jednat o dovednost chupacarby měnit barvu pomocí takzvaných chromatocytů, umístěných v podkožní tkáni (stejně jako chameleon.) Spektrum barev u chupacabry je prý velmi pestré - od červené, přes modrou až po fialovou barvu aj.

Mexičtí farmáři nacházejí dobytek, napadený chupacabrou, kompletně zbavný krve. Stejně tak chybý i vnitřnosti, samotné tělo však poškozené není. Podobným principem konzumoval kořist i vakovlk, údajně vyhynulý australský vačnatec. Na jeho (chupacabry) jídelníčku však figurují i plody jako například banány. Mělo by se jednat o extrémě nebezpečného predátora, který se při lovu může spolehnout na výbornou loveckou taktiku.

V roce 2009 byl v Texasu nalezen mrtvý chupakabra, který byl následně předán do rukou vědců. Muž jménem Linn Butler mýtického predátora prý nalezl ve svém kurníku mrtvého. Odborníci se jej rozhodli vypreparovat a vystavit v muzeu. Nález se stal tamní obrovskou senzací.
V rozhovoru pro Los Angeles Times prohlásil preparátor Jerry Ayer, který s pozůstatky chupacabry pracoval: "Abych byl upřímný, netuším, co to je. Možná bych řekl, že jde o nějákého kojota s tělesnou vadou, nějáké hybridní plemeno či genetickou mutaci.Okolo tlapek má stvoření drobné chmýří,jakoby kožešinkové ponožky.Dále má také trochu srsti na páteři.Vypadá velmi podivně."Rozhovor otisklo rovněž České zpravodajství Novinky.cz.
Výskyt:pozorování jsou hlášena ze Španělska,Mexika,Texasu,USA a Ruska.Texas s Mexikem sdílí hranice a vyjma Ruska leží všechny tyto státy ve stejném podnebném pásmu.

Někteří výzkumníci,kteří se snažili veřejnost uklidnit je upozorňovli na to,že může být "mýtická bestie",jak chupacabru pojmenovali některé novinové titulky,pouze opice.Takto se jeví i na snímku nahoře,její vzhled je však o poznání bizardnější.Tato fotografie je ale pravděpodobně podvrh a v žádném neodpovádá jinak ustálenému popisu chupacabty.
V roce 2008 se tohoto živočicha podařilo dokonce natočit.Snímek vytvořil texaský policista Brandon Reidel,který ho z auta zahlédl při kontrole na opuštěné polní cestě.Sledoval tvora do té doby,než odbočil do křoví.Rychlost,s kterou před automobilem utíkal svědšila o jeho dobré kondici ačkoli se i živé zvíře jevilo "ve stádiu rozkladu",jak ho kdysi popsala již zmíněná Wockmanová.,,Nejdřív jsme něvěděli,co to je,vypadalo to jako kojot,ale když jsme na to stvoření přiblížili záběr,tak bylo jasné,že to kojot nění."Vysvětlil policista novinám.,,Prostě to nevypadá jako kojot,pes či něco podobného."Sheriff uvedl,že ,,by si přál navázat spolupráci s důveryhodnýou vědeckou společností,aby se co nejdřív podařilo celou záhadu vyřešit",napsalo jedno z českých zpravodajství.

PF 2010

1. ledna 2010 v 15:16 | Anna

Omlouvám se za špatně viditelný text:

1.ledna

,,Všichni se ohlížíme na čas,ale čas se neohlíží na nikoho." (armésnké přísloví)

,,Ačkoliv žijeme dnes,přec chválíme staré časy." (Publuius Octavius Naso)