Jen stručně

13. listopadu 2009 v 20:07 | Anna |  Kryptozoologie
Nahuelito: Další ze seznamu jezerních příšer - téměř obdoba lochnesské obludy. Vyskytovat by se měl v jezeře Nahuel Huapi v severní Patogonii. Podoba je shodná s plesiosaurem: tvor je vybaven čtyřmi ploutvovitými končetinami, protáhlým, "esovitým" krkem a ozubenými čelistmi. Poprvé byla příšera spatřena již v 19. století, a v dubnu 2006 se v tisku dokonce objevila její fotografie. (Noviny El Cordillerano.)
Podle jedné torie by se molo jednat o přeživšího plesiosaura. Významnou roly zde odehrává fakt, že poblíž jezera se nachází významné naleziště fosílií těchto podmořských plazů La Buitera (Hnízdo supů).

Issie (Isshy): Kdokoliv měl možnost pracovat s informacemi o mořských hadech (popřípadě je dokonce třídit), dozajista připustí, že se jedná o téma tak obsáhlé, že často váháme, kam svědectví zařadit. U většiny kryptidů je navíc popis sporný a tak nezbývá než naklonit se k řešení nejpravděpodobnějšímu. Stejný případ nastává i při řazení kryptida předzdívaného Issie: v některých případech jde prý o úhoře, jindy o hada či dokonce "lochnessku" podobnou již zmíněnému Nahuelitu. Její tělo je prý dlouhé asi 30 stop (9, 144m) a lze na něm rozpoznat jakési "hrby". V roce 1978 se podařilo pořídit i fotografickou dokumentaci, která svědectví dokládala. Následovalo několik pozorování, které byly nejhojnější okolo roku 1991 a stejně datovaná již druhá fotografie. Přesto první zmínky pochází už z legend. Issie prý nejprv byla koněm, ale následkem ztráty hříběte se přeměnila na stvůru. Vrhla se do vln jezera Ikeda, kde dosáhla svého hrozivého znetvoření.
Nažský had: Obluda z řeky Mekong v Thajsku je obdobou skotské Nessie. Staré legendy jí připisují neuvěřitelné schopnosti; zabít svou oběť pohledem, kousnutím či plivnutím. Pozorování jsou četná, vědci však tvrdí, že se jedná pouze o velkého jesetera. Ti Mekong vskutku obývají.
Bloop: V létě roku 1997 byl v Pacifickém oceánu západně od Jižní Ameriky zachycen na sonary neidentifikovatelný, vysokofrekvenční tón. Podle názoru vědců je tento je tento hluk vylučován obrovitým objektem pod hladinou, - zřejmě doposud neznámým zvířetem. Může se jednat o nový druh gigantického hlavonožce, v každém případě však dosud nebyl objeven žádný živočich, který by byl schopen vylučovat s takovou sílou a dosahem. Bloop je navíc zřejmě daleko větší než běžné velryby či olihně.
 


Komentáře

1 Lara(tvá dobrá kámoška v textové hře) | 30. prosince 2009 v 13:10 | Reagovat

Pes baskervillský (nevím jak se to píše).

2 Administra | 30. prosince 2009 v 13:11 | Reagovat

[1]: Jasně ;-) To ale pokud vím přízrak nebyl.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama