Lintonský červ
Lintonský červ: Ve dvanáctém století údajně obýval jeskyni na severovýchodní straně Lintonského kopce gigantický červ, který se živil dobytkem, jež se pásl v okolí sluje. Podle legendy jej zahubil místní farmář Sommerville z Laristonu, který netvoru vrazil do tlamy hořící drn obalený smolou a tak mu spálil vnitřnosti. Poté však tělo červa zachvátila posmrtná křeč, v které divoce škubal ocasem. Sommerville nakonec musel zvíře stáhnout z kůže, aby jeho pohyb ustal.
Cornwallský červ
Cornwallský červ: V mořském akváriu na poloostrově Cornwell v Angli cosi působilo přechovávaným rybám tang hrozivá zranění. Zaměstnanci zde údajně spatřili obrovitého červa, kterého následně popsali tisku: dle jejich svědectví šlo o přibližně 120cm dlouhého živočicha tmavohnědé barvy, který měl velmi výrazné, hrozivé čelisti. Tělo pokrývaly po celé délce jedovaté ostny. Noviny označily správu za důvěryhodnou a denník Šíp vyhodnotil pravděpodobnost existence tohoto kryptida na celých 90%. Otázkou však zůstává jak a proč se ocitl tento červ právě v izolovaném akváriu - jednou z možností je, že se v podobě zárodku dostal společně s novými druhy ryb.

Wearský červ
Jedna ze středověkých legend vypráví o sedláku Lambtonovi, který poblíž svého obydlí nelezl malého červa, kterého vypustil do oklí studny. Zvíře však neustále nabývalo na velikosti a do vody v okolí řeky Wear vypouštělo jed. Za sebou zanechávalo slizkou černou stopu. Když sedlák odešel na Křížovou výpravu, opět nabyl na velikosti a po svém návratu jej Lambton nalez v takřka nestvůrných rozměrech. Vytáhl tedy meč a červa zabil.


Na toto téma zde můžete nelézt také Článek Tatzelwurm a Článek Olgoj chorchoj.
Zdroje obrázků a někteých informací zde
- doporučený odkaz
- doporučený odkaz
OMG!