Sachamana

16. října 2009 v 16:23 | Anna |  Kryptozoologie
Sachamana / Minhacao (matka džungle): V 19. století spatřil při plavbě po řece Pastaza v severovýchodním Peru španělský cestovatel De Vernaz podivný přízrak. Jednalo se o tvora, který měřil bezmála patnáct metrů a připomínal obrovského slimáka. Hadovité tělo tmavé barvy pokrýval po délce hřbetu krunýř, z hlavy vyčnívaly dva výstupky podobné chobotu, měl trubicovité oči a širokou tlamu. Podle De Varnezova popisu zanechala za sebou sachamana brázdu dlouhou 300 metrů a širokou 10 metrů. Šokující byl taktéž způsob lovu, který De Vernaz popsal: "...Síla jeho vdechnutí je vskutku obrovská. Nažere se tak, že nasaje ze vzdálenosti několika metrů jakéhokoli ptáka či čtvernožce..." Zmínka o tom, že by se živil lidmi však zaznamenána nebyla. Je tu ale ještě jedna skutečnost: Varnezovi se podařilo záhadného tvora usmrtit a změřit (exemplář na déku měřil patnáct metrů a na šířkou přesahoval dokonce metry dva), navzdory jeho ohromujícím rozměrům domorodci tvrdí, že v džungli žije mnohem větší netvor sachamana, jak jej nazývají, o délce neuvěřitelných čtyřiceti metrů!
Také kultura v kmene Mochyc zanechala Sachamana viditelný odkaz. Objevuje se na nádobách starých přes 1500 let.


Když se plazil džunglí, zanechával za sebou brázdu širokou deset metrů. Porážel stromy jako třísky, přičemž vydával mocný rachot. Neobvyklý hluk vyrušil četné rybáře, kteří v té chvíli pluli na svých loďkách vydlabaných z jednoho kusu kmene. Hlomoz se stále přibližoval k řece. Brzy se sachamana vnořila do vln Amazonky. Při tom vznikl mohutný vír, který způsobil potopení mnoha loďek."
14. srpna 1997, vesnice Neuve Tacna - Peruánská Amazonie

V Rovníkové Africe (př. Nigérie) žije obrovský druh slimáka, který dosahuje délky až třicet centimetrů. Zdejším obyvatelům slouží jako vítané zpestření jídelníčku.
 


Komentáře

1 ROBERT | Web | 8. listopadu 2009 v 11:26 | Reagovat

Chtěl bych opravit jméno tohoto kryptida, je to SACHAMAMA neboli MINHACAO (nikoli Sachamama Minhacao). Matka džungle je v peruanské řeči SACHAMAMA. Ale rozhodně vám do toho nechci "kecat".

2 Administrativ | 20. prosince 2009 v 15:20 | Reagovat

,,Nekecáte",já děkuji za upozornění ;-)

3 Katy | E-mail | 10. prosince 2013 v 19:09 | Reagovat

Mě to připadá že to je jenom výmysl. Sachamana je docela divné. Jestli žilo v pradávnu tak to je dobře ale jestli teď ještě žije tak to pochybuji. Jenom mě připadá že to je žížala a za tych několik milionů let se zmenšila a ten meteorit přežila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama