Pseudoplesiosaurus

28. října 2009 v 10:38 | Anna |  Kryptozoologie
Pseudoplesiosauria (pseudo-plesiosaurus):
Nedávno jsem v časopise 21. století objevila článek, podle nějž jsou mořské hlubiny probádané pouze z jednoho až dvou procent, o čemž svědčí i poměrně nedávný nález japonské rybářské lodi Zuiyo maru. Na palubu totiž vytáhla zdechlinu podivného tvora, který byl již v pokročilém stádiu rozkladu. Bezmála dvoutunové tělo na délku měřilo neuvěřitelných 9,6 metrů a bylo široké 1,2 metru! Nález byl tak neobdobný, že jeho fotografie šokovaly celý svět.

Loď japonské společnosti Taiyho učinila nález přibližně čtyřicet kilometrů od přístavu Christchurch, tedy nedaleko břehů Nového Zélandu. Úlovek vytáhla z hloubky 300 metrů, přičemž si nejdříve posádka myslela, že jde pouze o velký počet krevet. Po vytažení se však kapitán domníval, že jeho úlovek je bezcenný a proto jej nechal vhodit zpět do moře. Přesto námořníci stihli pořídit několik nákresů a sám kapitán zvíře vyfotografoval. Na základě těchto snímků bylo určeno mnoho diagóz původu neznámého tvora, žádná však nebyla natolik přesvědčivá, aby si získala plnou podporu a tak byl nález odbornou veřejností zapomenut.

O co se jednalo?

1.: Třiceti-devítiletý Michichinko Yano (Ymagučiho oceánský ústav) tisku řekl: "Vypadá to jako zbytek velryby..." O tu však jít nemůže v závislosti na netypických tělesných parametrech. Český přírodovědec Štěpán Rak nález popsal takto: Na zdechlině šla dobře rozpoznat malá hlava na dlouhé šíji, štíhlý trub a ploutvovité končetiny- tedy přesný popis Mořského hada!
2.: Teorie o mořském hadu není o nic více pravděpodobná - tedy alespoň pro mořské biology, kteří toto řešení rezolutně odmítají s tím, že jednoduše nejde o bájného tvora, ale racionálně vysvětlitelný biologický úkaz, zřejmě dosud nepoznaný živočišný druh...
3.: Další z teorí hovoří o přeživším plesiosauru. Na fotografiích jsou vidět typické znaky pro tohoto vyhynulého plaza a tuto možnost nevyloučili dokonce ani biologové.
4.: Predátor X - obrovský pliosaurus, který brázdil oceány před 147 milóny let by také představoval vhodného představitele příšery z hlubin.
Prozatím však zůstává tajemnství kapitána Akira Tanaka nevyřešeno.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama