Hadovité obludy

29. října 2009 v 17:40 | Anna |  Kryptozoologie

Nabau

Nabau: V okolí řeky Rajang na Borneu se z vrtulníku podařilo vyfotografovat záhadného tvora dlouhého kolem třiceti metrů. Jednalo se o gigantického hada, jehož čelisti byli nebývale protaženy do délky atypické pro tento živočišný druh. Podle charakteristických znaků se zřejmě jednalo o obrovského hroznýše. Jeho kůže měla načernalý odstín a hlava se podobala dračí. Domorodí obyvatele tvora nazývají Nabau a mají z něj panickou hrůzu.

Odborná veřejnost snímek označila za podvrh,přesto některé Asijské denníky poukázaly na fakt,že byl nedávno v Kolumbii objeven obrovský had Titanoboa cerrejonensis,který se pozorovanému objektu nápadně podobal.Jeho rozměry však byly o poznání menší,navzdory tomu,že se jednalo o největšího dosud objeveného hada.

Naga Seri Gumum

Naga Seri Gumum: Jezero Chini, které leží v Malajsii je tvořeno rozsáhlým komplexem vodních nádrží, které vzájemně spojují další vodní toky. Právě tato plocha má však skrývat pradávné tajemství zvané naga Seri Gumum. Jedná se prý o obrovitého ještěra s hadovitým tělem, šedozelenou kůží a hrozivou dračí hlavou. Ve vodě se prý tento tvor pohybuje vlnivě a velmi rychle. Takto popsal setkání s vodním drakem v roce 1999 pan Idiris:
"Poklidná hladina jezera se náhle rozvířila. S hlubokým odfrknutím se prudce vynořila hlava podivného zvířete. V nízké lebce zářili obrovské žlutě zbarvené oči. Z tlamy šlehal dlouhý jazyk. Mohutná hadovitá šíje se tyčila víc jak metr nad vodou. Trup jsem v tom zmatku nezahlédl. Šíleně jsem se lekl a pustil pádlo. Loď zpomalila. Monstrum zíralo přímo na nás. Pak se potopilo. Trvalo chvíli, než jsme zahlédli, jak pluje asi o třicet metrů dále. Nabralo rychlost a vytrvale kroužilo kolem člunu. Jeho dlouhé hadovité tělo se v obloucích vynořovalo nad hladinou a vyvolávalo vlny."

Jezerní had

Jezerní had: Povrch těla byl tvořen černou až černohnědou kůží, šíje plynule přecházela do velmi dlouhého hrbolatého těla, které mohlo měřit až třicet metrů a z brady na malé hlavě vysely žíňovité vousy. - Takto dle svědectví vypadá obluda ze švýcarského jezera Stor sjön, které je se svou rozlohou 156 kilometrů čtverečních a hloubkou až 90km pátým největším jezerem Švédska.O tom, že skrývá tajemnou obludu, se roku 1973 přesvědčil i porybný Ragnar Björk. Když před ním proplul podlouhlý tmavý předmět, nejprve se domníval, že se jedná o kmen stromu. Ten se však záhy po nabodnutí pádlem vztyčil do vertikální polohy a s hlubokým zasyčením zaútočil ocasem. Björk se ještě dlouho poté musel vzpamatovávat z mocného šoku.


Informace:časopis 100+1.Prosím čtenáře,aby tento článek nekopírovali bez svolení autra.
 


Komentáře

1 Lara(tvá dobrá kámoška v textové hře) | 2. listopadu 2009 v 18:30 | Reagovat

OMG :D

2 Tereza Poštová | 15. března 2012 v 19:05 | Reagovat

Myslím že ty to stránky jsou velice poučné ...:)A dozvěděla jsem se tu plno zajímavých věcí :)

3 draq99 | E-mail | Web | 6. dubna 2012 v 12:46 | Reagovat

twe takový píčoviny to muzes rovnou kopirovat z epochy a psat o ufonech :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama