Mungún galli

16. října 2009 v 18:54 | Anna |  Kryptozoologie
Mungún galli: Když zkoumal Darwin souostroví Komodo, jistě slýchal pověsti o ohromných dracích, kteří zde žijí (skutečně existujích varanech komodských). Tito šestimetroví ještěři, kteří za den spořádají přibližně trojnásobek své váhy, jsou největšími plazy naší planety. Avšak v hlubině pralesa na polooostrově York se prý skrývá něco hrozivějšího...

Můj zkušený domorodý průvodce ukázal na prošlapanou uličku ve vysokém porostu a sebejistě prohlásil: "Tudy prošel Mungún Galli. Nebyly to ani dvě hodiny. Podle směru, kterým šel,je jasné, že se vrací ke svému doupěti!" Průvodce tvrdil, že ví, kde má drak pralesa skalní doupě, a že mě k němu dovede. Proč by se to nemohlo podařit? Proč by někde v nepřístupné džungli nemohli přežít poslední jedinci tohoto druhu?Mnohahodinové číhání na skále nad jeskyní výsledek nepřineslo. Domorodec mě ujišťoval: "Mungún Galli loví vedne, k večeru se určitě vrátí." Nevrátil se. Třetího dne mne napadlo vlézt do jeskyně a poohlédnout se po obrovském varanu přímo tam. Nikdy bych si neodpustil, kdybych si tuto prohlídku údajné dráčí sluje nechal ujít. Můj společník však nechtěl dovnitř za žádnou cenu. Jeskyně nebyla příliš prostorná, zato byla dost hluboká. Předemnou se černalo tajemné neznámo. Na možnost, že odtud proti mě vyrazí devítimetrový drak, jsem raději nemyslel. Nenašel jsem tu však jedinou známku, že by byla obývána devítimetrovou nestvůrou. Vrátil jsem se tedy z výpravy za obrovským varanem s nepořízenou.


Autorem tohoto svědectví je český kryptozoolog Jaroslav Mareš. Poloostrov York, který leží na severu Austrálie, z velké části pokrývá dosud neprobádaný prales společně s rozsáhlým skalním komplexem, který představuje ideální skrýš pro nový druh varana. Odborná veřejnost však tyto zprávy nebere příliš vážně.

Svědectví: www.robbca.cz
 


Komentáře

1 kryptozoologicky.blog.cz | 21. října 2009 v 18:42 | Reagovat

Náhodou jsem v časopise enigma objevil článek, z něhož jsem usoudil, že autorem svědectví by mohl být ing. Jaroslav Mareš. Líbí se mi článek bizoní národ. Jsou další podrobnosti?

2 Administrativ | E-mail | Web | 21. října 2009 v 20:08 | Reagovat

Děkuji za Váš komentář a za pochvalu,ale další podrobnosti buhužel nejsou známy.Veškerou dokumentaci vláda svědkům zabavila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama