Kerýt

15. října 2009 v 19:15 | Anna |  Kryptozoologie
Kerýt (požírač mozků - název se liší závisle na oblasti): První zpráva o spatření tohoto tvora publikovaná v tisku pochází již z roku 1910 z oblasti zvané Uasin Gišu. Z popisu údajných svědků vyplývá, že se jedná o přibližně 1,5 metrů vysokou šelmu mohutné postavy, porostlou srstí tmavého odstínu, která je schopna chůze či aspoň vztyčení na zadní nohy. Zakulacené uši na stranách hlavy, charakteristické především pro medvědy, jsou oproti protáhlému čumáku velice krátké. Tvor je vybaven hrozivými tesáky a tlapami s drápy, které pravděpodobně nejsou zatažitelné. Ačkoli by se mohlo zdát, že jde pouze o neškodné zvíře, oprávněně zaujímá místo na seznamu nejnebezpečnějších kryptidů, o čemž vypovídá i jeho taktika lovu a způsob obživy. Pověsti kmene Nandu, jehož území kerýt údajně obývá, dokládají nedávné nálezy z dvacátého století.
Jednalo se o několik hyen, jejihž lebky byly rozdrceny neznámím nástrojem (či čelistmi?) a pozbývaly mozku. Podle legendy se takto živí i kerýt, který po setmění přepadá vesnice, své oběti srazí na zem a rozdrtí jim lebku, z které vysaje mozek.
Svědectví je částečně materiálně podloženo. V minulém století, kdy neznámého tvora vnesl do povědomí většiny evropanů především zvědavý tisk, bylo nalezeno několik neidentifikovatelných stop, zjevně patřící tvoru s nezatažitelnými drápy. Stejně tak další svědectví z této doby vypovídá o možném zdejším výskytu kerýta.

Ilustrace: Štěpán Rak
 


Komentáře

1 Mario | E-mail | 19. června 2011 v 17:27 | Reagovat

Ahoj tenhle web je doslova úžasnej..A nejvíce mě zaujal článek o Kerýtovi a Lousianském přízraku.Chetěl bych požádat admina webu jestli by si mě přidal na icq rád bych si s nim pormluvil,protože takhle detailně zpracovaný web se jen tak nevidí dobrá práce jen tak dál.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama