Bizoní národ

18. října 2009 v 16:33 | Anna |  Kryptozoologie
Bizoní lidé (buffalo people): Svědka této události raději ponechám v anonymitě (napřed však musím poznamenat,že jej znám osobně). Na celý případ bylo totiž uvaleno oficialní informační embargo.Co tedy vlastně objevil?

,,Já ji neobjevil... ale můj kámoš ze spojených Států říkal, že někdy dávno objevili Indiáni na břehu nějaké řeky kostru člověka, který byl hodně vysoký (cca 2m) a na zádech měl kosterní výrůstek jako mají bizoni - tzn. hrb, který je tvořený kostí... některé kmeny totiž věří, že jejich předci jsou Bizoní lidé (buffalo people)... vlastně kříženec bizona a člověka... když to chtěli nálezci oznámit a přizvali k tomu nějakého archeologa, bylo jim doporučeno, aby na ten nález zapomněli, páč by to mohlo trošku zamávat s archeologickou i laickou veřejností... takže o tom ví jen hrska lidí... ale já věřím, že je to pravda..."

,,Mýtická doba, ,,kdy po zemi ještě chodil Iktómi", se pro Lakoty uzavírá příchodem Bílé bizoní ženy, která jim přináší nový společenský i duchovní řád a nové vyjádření víry." Začíná Jan. F. Ulrich svou knihu "Mýty Lakotů". Můžeme si zde všimnout významu Bizního národa v Lakotské kultuře.Odkazuji čtenáře, které tato tématika zaujala, na jeho publikaci.


Vážení čtenáři, ačkoliv jistě mnohdy váháte nad pravdivostí uvedených svědectví, autentičnost tohoto mohu potvrdit sama.
Bizon americký (bison bison)
 


Komentáře

1 Savage | 2. listopadu 2009 v 14:35 | Reagovat

Mohu potvrdit autentičnost citace.

2 robbca | Web | 13. února 2010 v 12:45 | Reagovat

To je zajímavé téma. Škoda že se toho o tom neví víc. Vláda nám toho hodně tají.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama